Analýza akcií společnosti Airbus – Akcie Airbusu jsou velmi bullish, nyní se kurz pohybuje v rostoucím trianglu

Share This Post

V minulé analýze na akcie společnosti Airbus jsem to viděl velmi pozitivně a stále tento trh pozitivně vidím. Čekal jsem, že kurz akcií co nevidět pumpne, a to se i stalo. A myslím si, že další velký pohyb ceny up bude co nevidět. Trh očividně dost těží ze situace konkurenčního výrobce letadel Boeingu, který má už dlouhodobě problémy se svými stroji. Takže jak se sami představitelé společnosti Airbusu chlubí, objemy objednávek na jejich stroje rostou. Což znamená, že příjmy společnosti porostou také a díky tomu roste i hodnota jejich akcií. Zde je krásně vidět, jak je fundament důležitý. Boeing fundament dost oslabil, zatímco Airbus z něho těží – na grafu to jde sakra vidět. Tož to bylo k úvodu vše.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Airbus

Analýza Airbus

Průraz z bullflagu

Během psaní minulé analýzy se trh nacházel zrovna u horní hrany bull flagu/klesajícího kanálu, což byl třetí dotyk o horní hranu. Trh se ale rozhodl, že nebude nadále pokračovat v rámci tohoto kanálu a došlo tedy následující obchodní den k průrazu horní hrany. Když se podíváte pozorněji, můžete si všimnout, že proběhl i retest horní hrany bull flagu a následoval odraz. Tento odraz znamenal i proražení S/R levelu 122.66 EUR/akcie. Od té doby kurz spíše jen konsoliduje, býci jsou ale v převaze.

Díky tomu, že kurz konsoliduje, ale zároveň jsou býci v přesile nad medvědy, aktuálně můžeme v grafu vidět bullish pattern rostoucí trojúhelník, kde je větší pravděpodobnost o průraz směrem up. Není to tedy jistota, ale vzhledem k tomu, že medvědi v tomhle patternu ztrácí, se dá spíše předpokládat, že horní hrana patternu nakonec praskne, což by vyvolalo další silný růst ceny akcií.

Když budeme tedy předpokládat, že dojde k průrazu horní hrany trianglu, dveře jsou pro další růst zkrátka otevřeny. Pokud by přece jenom zesílil prodejní tlak, medvědům stojí v cestě hned několik S/R pásem. Hned první je výše zmíněný level 122.66 EUR/akcie. Další je pak level 119.52 EUR/akcie. Takže kdyby se trh dostal k této hranici, mohlo by to i znamenat další retest klesajícího kanálu. Pak samozřejmě platí další S/R levely, které jsem nastínil v minulé analýze.

Osobně bych to viděl směrem up, protože tomu nasvědčuje technická stránka trhu a taktéž fundament. Díky poslednímu Price action máme i nové all time high. Takže, jak jsem se už zmínil výše, dveře jsou pro další růst otevřeny a trhu nic nestojí v cestě pro to, aby cena akcií rostla i nadále. Fundament je samozřejmě toho stejného názoru.

Indikátory

Pojďme tedy na indikátory. Co se týče indikátorů, tak je hned na RSI vidět, že je zde stále prostor pro růst, ale i to, že se křivka tohoto indikátoru není schopna dostat skrze downtrendovou křivku, která drží už celé měsíce. Křivka RSI se momentálně klikatí jako had, tudíž nám toho moc neřekne. Dalo by se to ale brát stejně jako vývoj kurzu, který několik dní už konsoliduje. Mohli bychom to tedy brát jako konsolidaci před finálním průrazem skrze downtrendovou křivku, což by bylo silným signálem pro další velký růst.

Indikátor OBV se stále drží pod vyznačeným S/R levelem. MACD nám toho ale moc neřekne. Už jsem říkal, že se křivka RSI klikatí jako had, ale u MACD to platí dvojnásob. Můžeme tedy považovat MACD jako neutrální. Stochastic RSI má po bullish crossu v přeprodané zóně.

Komentář/zprávy

Jak už jsem nastiňoval na začátku, představitelé Airbusu se v rozhovoru pro Bloomberg chlubili, že je jejich situace výtečná a že objemy objednávek po jejich letadlech jenom rostou. Z toho rozhovoru byl i dost jasně cítit velký optimismus, který není až tak překvapivým. Je třeba si uvědomit, že francouzský Airbus je pro americký Boeing ta největší konkurence.

Boeing byl samozřejmě celá léta před Airbusem, a to jak co se týče příjmů, tak produkcí letadel, ale teď by se to mohlo změnit. Alespoň tedy ze středně dlouhodobého hlediska. Bude dost záležet na tom, jak se společnost Boeing popere s problémy, které sužují jejich nejnovější stroje, a zda dokáže přesvědčit veřejnost, že jsou jejich stroje opravdu bezpečné a že se nebudou muset cestující bát, že letadlo s nimi při cestě na dovolenou spadne někam do oceánu.

Je ale nutno si uvědomit, že je to velmi zdlouhavý proces, který může trvat i celá léta. A za ta léta se může situace na trhu rapidně změnit v neprospěch Boeingu. Hlavně se mohou nakupit další problémy, které se nemusejí týkat ani aktuálního problému s jejich stroji.

Závěr

Jak už vyplynulo z analýzy samotné, další vývoj hodnoty akcií hraje spíše ve prospěch jejich růstu na hodnotě. Technicky je to spíše up. Co se týče fundamentu, ten hraje rozhodně do karet společnosti Airbus. Aktuálně asi nejsou pro širokou veřejnost reálná data dostupná, ale pokud opravdu roste poptávka po strojích Airbus, je jisté, že porostou i příjmy společnosti. Což zajistí její další budoucí pozitivní vývoj.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Alphabet (Google) – Trh vypadá velmi silně a zdá se, že můžeme počítat s vyplněním velkého dubnového gapu


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...