Analýza akcií společnosti Boeing – Stále nevyplněný gap a propad z konsolidačního pásma

1
boeing

Od posledních velkých propadů hodnoty akcií společnosti Boeing uběhlo už hodně času a během psaní minulé analýzy trh konsolidoval v rámci malého obchodního rozpětí. Od poslední analýzy jsou to právě už tři týdny a během té doby se kurz z konsolidačního pásma vylil. Trochu jsem dával šanci tomu, že by se v té oblasti mohlo akumulovat, ale více pravděpodobná byla právě distribuce. Nasvědčoval tomu hlavně fakt, že objemy obchodů byly několikanásobně větší, než tomu bývalo v dohledné minulosti. Nebylo tedy žádným velkým překvapením, když trh akceleroval do ztráty. Nyní už ale pojďme na samotný graf.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Boeing

analýza boeing2

Vylití z konsolidačního pásma

Během psaní minulé analýzy se cena akcií společnosti držela na hodnotě 380 USD/akcie. Brzy na to se ale setrvačnost změnila na negativní směr a došlo k přesvědčivému průrazu spodní hrany obchodního rozpětí. Kurz následně pokračoval v propadech a pozitivní reakce se odehrála na S/R levelu, který se nachází na 350 USD/akcie. Od té doby trh částečně maže ztráty, které vznikly v důsledku vylití z TR. Nejpravděpodobnější by teď byl scénář, kde proběhne retest spodní hrany TR a poté dojde k následnému odrazu.

Pak by tedy pokračoval propad kurzu i nadále a nejbližším supportem by bylo zase pásmo 350 USD/akcie. Pokud by tento S/R level padl, tak další zastávkou by byl support na 320 USD/akcie a následně kulatý support na 300 USD/akcie. Je velmi pravděpodobné, že se trh do těchto úrovní dostane. Spíš je to víc než pravděpodobné vzhledem k problémům, které momentálně společnost má. Na cestu nahoru to moc nevidím, protože ty objemy obchodů, které lze vidět, se stále drží dost vysoko. Z čehož vyplývá, že prodejní tlak je pořád silný.

Indikátory

Když došlo k odrazu od supportu, tak byly hodnoty na indikátoru RSI 25, což už je hluboko v přeprodané oblasti. Všimněte si, že v minulosti se trh, až na jednu výjimku, odrazil pokaždé o dost dříve. Z čehož lze usuzovat, že ten trh nemá zrovna na vavřínech ustláno. Co se týče indikátoru MACD, tak na křivkách a také na histogramu jsou býčí divergence a zdá se, že se pomaličku obrací momentum do pozitivního směru. Stochastic RSI už pozitivní směr má.

Závěr

S Boeingem to nevypadá moc dobře. Jediný pozitivní signál ukazuje indikátor MACD, ale jinak když se podíváte na graf, tak snad všem musí být jasné, že se děje něco dost nepěkného. Propady jsou velké a objemy během toho markantní. Z čehož se dá usuzovat, že velcí investoři se začali akcií Boeingu zbavovat. Hlavně nevidím důvod, proč držet akcie společnosti, které padají letadla. Určitě jsou skupiny, které mají daleko lepší informace než většina smrtelníků, ale co se zatím dá zjistit z volně dostupných zdrojů, tak se nedá chytnout ničeho, co by mělo investory motivovat k nákupu. Dá se samozřejmě hrát na to, že se uzavře ten do očí bijící gap, ale to může taky trvat velmi dlouho.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Amazon – Vývoj ceny akcií společnosti Amazon přepadla korekce


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] Analýza akcií společnosti Boeing – Stále nevyplněný gap a propad z konsolidačního pásma […]