Analýza akcií společnosti Tesla – Malé oživení

Share This Post

Tak máme už zase měsíc od poslední analýze na akciový trh společnosti Tesla. Pokud jste tedy moji poslední analýzu četli, tak víte, že to s akciemi této společnosti moc dobře nevypadá. Kurz se totiž vylil z obchodního rozpětí, ve kterém se trh držel více jak dva roky. To vyústilo v další mohutné propady v kurzu akcií. V aktuální době se trh nachází v korekci těchto propadů, což znamená, že jsme v období krátkého růstu. Trh se trochu oživil a je dost možné, že i následujících pár týdnů se půjde up. Ten pokles byl opravdu veliký, takže by větší korekce těchto propadů dávala smysl. I přesto to ale moc pozitivní vyhlídky nemá, protože samotná společnost je, podle poslední zpráv, pořád v problémech. Minimálně to tedy nezní nijak moc pozitivně.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Tesla

analýza Tesla

Odraz od supportu

Během psaní minulé analýzy se trh držel nad supportem, který se nachází na hladině 181.91 USD/akcie. Konkrétně byla tehdy aktuální cena 190.63 USD/akcie. Vývoj kurzu se zde ale nezastavil a pokračoval právě k již zmíněnému supportu, kde se propady finálně zastavily a od té doby můžeme vidět malé oživení. Jak už jsem říkal v úvodu, tak nějaký pohyb up už byl po těch propadech skutečně na místě. Odraz byl silný a trhu se povedlo prorazit i rezistenci na 205.25 USD/akcie.

Od té doby cena nad tímto levelem pouze konsoliduje. A konsoliduje v pattern, který můžeme znát jako býčí praporek, býčí vlajka nebo jenom bull flag. Ať si to nazvete, jak chcete, tak je to silný bullish pattern, a proto je po konsolidaci pravděpodobnější, že další pohyb po průrazu z patternu bude up. Tím by ale dle mého názoru cesta nahoru měla skončit.

Retest spodní hrany TR

Pokud tedy bude mít průraz z patternu pozitivní momentum, tak zanedlouho poté se kurz dostane ke spodní hraně obchodního rozhrání (trading range), ve kterém se vývoj kurzu držel velmi dlouhou dobu. Jedná se tedy o velmi silnou rezistenci, u které jsem velmi skeptický, že by jen tak padla. Zkrátka v této oblasti bude silný prodejní tlak.

Z toho důvodu bych počítal s retestem tohoto S/R levelu a poté to vidím na pokračování v dalších propadech. Osobně moc na průraz této hladiny nevěřím a sázím spíše na ten retest, který by to pak zase odpálil směrem dolů. Kdyby se ale trhu přece jen povedlo dostat kurz zpátky do TR, tak by se dalo konstatovat, že jsme zpátky ve hře. Jak už jsem ale několikrát řekl, tak tomu prostě moc nevěřím.

Indikátory

Při odrazu ode dna byla křivka indikátoru RSI na hodnotě 20, což už lze považovat za velmi přeprodaný trh. Aktuálně má křivka tohoto indikátoru stále kam růst. Křivka indikátoru OBV kopíruje kurz a je tedy už dlouhou dobu v downtrendu. U MACD je setrvačnost pozitivní, zatímco u Stochastic RSI je momentum negativní, ale vypadá to, že se každou chvíli obrátí, protože by mohlo dojít k brzkému bullish cross.

Komentář/zprávy

Co se týče analytiků Goldman Sachs, tak ti to také moc růžově s akciemi společnosti nevidí a prý bude záležet hlavně na tom, zda se udrží poptávka po modelech S, Modelu X a Modelu 3. A také jak moc se situace změní s nově uvedeným modelem Y.

Tesla prostě nedosáhla svých výrobních cílů pro svůj Model 3. Server Business Insider to oznámil v úterý poté, co se prý dostaly na veřejnost nějaké interní dokumenty Tesly.

V květnu generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk načrtl cíle v oblasti produkce sedanů a zdůraznil, že společnost potřebuje vyrobit 1000 vozidel za den po zbytek druhého čtvrtletí tohoto roku, aby dosáhla nového rekordu v jediném tříměsíčním období. Této kvóty se ale povedlo dosáhnout pouze jedinkrát. Tento měsíc ale bylo oznámeno, že Tesla dosáhla historicky nejvyšších dodávek a to 1 000 kusů denně během tohoto měsíce. Tesla v rámci navýšení produkce začala také více motivovat své zaměstnance.

Společnost Tesla byla taktéž obviněna z porušování zákoníku práce, co se týče propouštění zaměstnanců. Pracovníci, kteří se pokoušeli zorganizovat v továrně ve Fremontu a v Gigafactory 2, včera podali stížnost Národní radě pro pracovní vztahy (ekvivalent úřadu práce), která je zodpovědná za prosazování pracovního práva. Dle těchto zaměstnanců totiž dělá Tesla vše pro to, aby zaměstnancům co nejvíce ztížila založení odborů.

Závěr

Akcie Tesly momentálně sice ožily, ale nemyslím si, že to bude mít dlouhého trvání. Klíčové pro nás bude, co se stane, až se kurz dostane ke spodní hraně TR. Pokud dojde k průrazu, tak je Tesla zase ve hře. Pokud ale naopak dojde k rozhodnému zamítnutí dalšího růstu v této oblasti, tak to znamená retest tohoto levelu a technicky bychom měli jít zase dolů.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Central European Media Enterprises (CETV) – Po delší korekci zase směrem k ATH


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...