ANALÝZA – Bitcoin (BTC) posiluje navzdory rally na DXY

BTC bitcoin kryptoměny

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Jak samotný titulek napovídá, Bitcoin (BTC) od včerejší analýzy pokračuje v růstu, a dokonce i navzdory silnému rally na dolarovém indexu (DXY). Trh s kryptoaktivy tedy posiluje, i když hodnota amerického dolaru stoupá, takže vyvstává otázka, jak dlouho tento stav vydrží. Bitcoin je totiž díky expanzi DXY pod neustálým tlakem, což potvrzuje i fakt, že objemy jsou už měsíc dost mizerné. Minimálně jsou určitě průměrné.

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) posiluje navzdory rally na DXY, TRADING11

Jak bylo řečeno v úvodu, dolarový index pokračuje v solidním rally a už se dokonce podařilo překonat 93 bodů, což byla velmi důležitá úroveň. Index z mnoha úhlů potvrdil, že se kolem února vážně vytvořilo definitivní dno, po kterém může následovat i několikaletý uptrend. Uptrend, který může být zpočátku velmi dynamický. 

Ještě je samozřejmě potřeba potvrzení, což dostaneme tehdy, když dojde k měsíčnímu a týdennímu zavření kurzu nad 93 body. Pak je na 90 % jisté, že jdeme up. Jinak na 4H a denním RSI byly medvědí divergence, jež se během dneška definitivně zneplatnily. To je určitě změna k lepšímu, protože předtím divergence na 4H RSI posílaly trh do korekce.

V každém případě je posilující DXY velká hrozba pro BTC. Znova opakuji, že to nefunguje jako hodinky. Respektive Bitcoin může klidně jít na nové historické maximum, ale ve všeobecnosti roste riziko, že se něco pokazí a půjdeme dolů. Řečené riziko hlavně spočívá v dynamičnosti expanze, protože z historického vývoje víme, že Bitcoin neměl problém se střídmým růstem kurzu indexu.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

Co se týče close svíce za minulý týden, ta má identickou podobu jako ta předešlá. Stejné platí i pro objemy. Svíce má dlouhý spodní knot, což znamená jistou absorpci nabídky, ale to ze svíce hned nedělá býka. Navíc vzhledem k objemům není zmíněná absorpce žádná hitparáda. Jinak celkově vzato si trh pořád drží uptrendovou strukturu.

Indikátory

Na týdenním RSI stále straší dvojnásobná medvědí divergence, a dokonce hrozí, že indikátor vygeneruje trojnásobnou. Přece jen kurz je velmi blízko od all time high. Stačí tedy málo a divergence je na světě.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) posiluje navzdory rally na DXY, TRADING11

V době psaní včerejší analýzy byla cena BTC u S/R levelu 58 189 USD. Následně však proběhlo slabší zamítnutí a návrat ceny k horní stěně kanálu. Jak sami můžete vidět, nakupující uvedenou stěnu bránili jako support, a nejen jednou. Vlastně si support a rezistence přehazovali kurz jako pingpongový míček.

Nakonec se průraz rezistence povedl, což je čerstvá událost. To, že dojde k průrazu, bylo nanejvýš pravděpodobné, ale největší otázkou je, zda se trh nad S/R hranicí 58 189 USD dokáže udržet. Ze zvýrazněné oblasti víme, že s tím byl problém a býci se několikrát stáhli do nižších cenových úrovní. Stane se to znova?

Do budoucnosti nikdo z nás nevidíme, ale všimněte si, že i tentokrát průraz nenásledují objemy. Z hodinu na hodinu se sice zvedly, ale není to žádná velká sláva. Proto si myslím, že se vyplatí být vážně dost opatrný, protože je velmi lehké se chytnout do pasti. Ono je hodně lákavé v těchto chvílích cenu hned následovat.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou velmi blízko od hraničních 70 bodů, což funguje též samo o sobě jako rezistence. Uvidíme tedy, zda se momentum i nadále udrží.

Závěrem

Risk off prostředí na trzích nesporně převažuje, s čímž je nutné kalkulovat. Těžko říct, jak dlouho Bitcoin dokáže posilovat navzdory faktu, že dolarový index dynamicky stoupá. Trh nám totiž nepřekvapivě dost nabobtnal, takže by nemělo být až tak lehké ho sundat. Zas na druhou stranu se ale jedná i o negativum, protože velcí investoři nemohou posilující měnu ignorovat dlouho.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má blízko k solidnímu průrazu?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.