ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zase uvnitř supportního pásma, odolají býci?

Bitcoin BTC šatník
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) se za posledních několik dní nikam výrazně neposunul, dokonce se tento měsíc nepovedlo ani atakovat Point of Control, což je vůbec první meta severním směrem. Místo toho se kurz spíše držel v blízkosti supportního pásma, což je samo o sobě dost rizikové, protože v případě zesíleného prodejního tlaku může snadněji dojít k průlomu.

Jinak Bitcoin nemá zrovna příznivou pozici v kontextu globálního finančního trhu, kdy tržní úrokové míry jdou dolů, cena dluhopisů stoupá a americký dolar též posiluje. Jestli to takhle půjde dál, rizikovější aktiva, jako jsou akcie a Bitcoin, mají problém. Investoři totiž budou muset na „utahování šroubů“ nějak reagovat. Nejlépe stáhnutím z trhu, nebo přemístěním kapitálu do dluhopisů.

Mohlo by tě také zajímat: Fanoušci UFC, zbystřete pozornost – Crypto.com přichází s další významnou spoluprací!

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Co se tedy týče denního grafu, Bitcoin stále od červnového low drží uptrend, který ovšem výrazně slábne. Před více než týdnem Bitcoin otestoval sledované Point of Control, kde, jak víme, proběhlo zamítnutí a mírný pokles k horní hranici supportního pásma. Počátkem července byla snaha mírně expandovat, ale high z 29. června se vůbec nepovedlo překonat.

Tudíž jsme v červenci vůbec neotestovali Point of Control, neboť trh toho nebyl vůbec schopen. Z grafu je zřetelné, že Bitcoin má soustavnou tendenci držet se v blízkosti supportního pásma. Snaha o jakýkoliv silnější odraz v podstatě neexistuje. Zas na druhou stranu je z price action znát, že jsou býci v oblasti supportního pásma dost aktivní a cenový pokles zde minimálně zbrzdí.

Objemy byly před pár dny naprosto minimální, poslední čtyři dny mírně stouply, ale v kontextu těch několika týdnů se pořád jedná o podprůměr. Jinak dnes se Bitcoin opětovně zabořil do řečeného supportního pásma, takže pro nás je velmi důležité, kde skončí denní close. Jestli denní svíce zavře pod 32 000 USD, bude to již jen krůček k 30 000 USD.

Indikátory

Vzhledem k tomu, že kurz jde nyní dolů, křivka RSI v podstatě testuje spodní zaznačenou supportní diagonálu. Pokud dojde k průrazu té růstové struktury křivky, bude se jednat o potvrzení pro pokles a trh může reagovat v podobě dalšího prodejního tlaku. Na MACD je pozitivní momentum aktuálně velmi slabé, téměř žádné. Za chvíli asi dojde k bearish crossu.

Mohlo by tě také zajímat: Binance pozastavuje vklady v eurech prostřednictvím SEPA

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Na intradenním grafu se kurz v noci vylil ze zakreslené růstové struktury, která na denním grafu nevypadala zrovna důvěryhodně. Bitcoin v červnu naprosto selhal při překonávání S/R levelu 36 605 USD, a následně se ani nepovedlo překonat tento zmíněný vrchol.

Kurz posléze inklinoval k dalšímu a dalšímu poklesu, nakonec se nápadně držel u spodní hrany růstové struktury. Samotný průlom brali prodejci zřejmě jako signál k větší agresivitě. Objemy během poklesu sice vzrostly, ale jak jsme si již řekli, v kontextu několika týdnů se jedná o průměr.

Indikátory

4H RSI zrovna ukazuje 33 bodů, tudíž jsme hodně blízko od hraniční úrovně. Určitě by pro nás bylo dosti přínosné vidět reakci trhu na otestování 30 bodů.

Závěrem

V tento okamžik se cenový pokles zastavil a zdá se, že si prodejci dávají pohov. Nicméně není přirozeně vyloučené, že prodejní tlak se v následujících hodinách nedostaví. Vzhledem k průniku kurzu do supportního pásma je denní close pro nás určitě zásadní, jelikož čím hlouběji cena zavře, tím větší vyhlídky na další pokus o průlom 30 000 USD.

Mohlo by tě také zajímat: Cena ETH po úspěšném London forku může vyletět až o 50 % – Důležité informace o události

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.