ANALÝZA – Bitcoin po víkendu testuje maximum! Probíhá distribuce, co to znamená?

4
ANALÝZA - Bitcoin po víkendu testuje maximum! Probíhá distribuce, co to znamená?

Bitcoin (BTC) se od mojí poslední analýzy stále technicky posouvá, i když to už není ten poslední týden příliš agresivní. Zkrátka je z chování trhu poznat, že nakupujícím dochází šťáva, čehož medvědi mohou každou chvíli využít. Navíc struktura trhu aktuálně z velké míry připomíná jedno z Wyckoffových distribučních schémat.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Tržní struktura má nepochybně podobu rising wedge, což je vzhledem ke kontextu trhu ještě o to více bearish. Od března totiž neproběhla žádná větší korekce, trh je přepálený a závěr patternu je u jedné z klíčových rezistencí na 17 169 USD. A jak jsem v úvodu načal, ta aktuální struktura trhu je charakteristicky distribučním schématem.

To, že je nemalá poptávka a nabídka v cenovém rozmezí 14 800 USD – 16 300 USD, dokazuje i Volume profile. Nějaká výměna zde zkrátka probíhá a moc si nemyslím, že se jedná ze strany institucionálních obchodníků o reakumulaci. Na základě toho, jak ta struktura vypadá, se přikláním k tomu, že celý listopad probíhá postupná distribuce.

Navíc mám problém s tím, že za posledních 48 hodin trh nemá vůbec žádné objemy. Pozitivem je akorát fakt, že nakupující projevili iniciativu bránit S/R level 15 848 USD, ale bull volume je takové nijaké. Moc tomu čerstvému odrazu proto nevěřím.

Indikátory

Na MACD se chystá bullish cross, a co se týče RSI indikátoru, zde stále převládá pozitivní momentum. Nicméně si všimněte, že, i když kurz Bitcoinu posiluje, křivka indikátoru moc setrvačnost nemá.

Wyckoffovo distribuční schéma

Jak jsem párkrát již zmínil, ta aktuální tržní struktura je v podstatě stejná jako Wyckoffovo distribuční schéma. Respektive fáze A a B máme skoro za sebou a nyní by měla přijít fáze C, která je charakteristická sice růstem, ale v doprovodu výrazně snížené volatility. Fázi D jednoduše poznáme tak, že dojde k vytváření nižších high a low.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Z denního grafu už lze velmi snadno poznat, jak šílené rally má Bitcoin za sebou. V podstatě pět týdnů nedošlo k žádné větší korekci a samotná expanze je podmíněna zakreslenou trendovou čárou, která má extrémně strmý sklon. Expanze pod příliš strmým sklonem nikdy jednoduše dlouho nevydrží, a proto mi moc nedává smysl uvažovat nad tím, že by cenu odpálili k 20 000 USD.

Nelze vyloučit, že Bitcoin není schopen těch cca 17 000 USD škrtnout, ale průraz se zdá dost nepravděpodobný. Je však pozitivní, že stejně jako u 14 500 USD, tak i na 15 826 USD kurz zareagoval na dotyk pozitivně. Proto lze o těchto úrovních uvažovat jako nad supporty.

Ale zas na druhou stranu je potřeba uvést na pravou míru, že ty poklesy neměly vůbec sílu, a proto byl odraz snadný. Kdybych to měl říct polopatě, o tom, co je opravdu spolehlivý support, se rozhodne až při větším dropu.

Indikátory

Na indikátoru RSI v překoupené oblasti dost velká medvědí divergence. A jestli se podaří ceně udělat vyšší high, ta divergence bude asi dvojnásobná. I přesto, že cena má tendenci posilovat, tak se to zrovna úměrně ve vývoji křivky nezrcadlí. Jinak pro histogram MACD platí to stejné, a taktéž je tu divergence.

Závěr

Tenhle týden bude pro Bitcoin hodně napínavý, protože se asi ukáže, zda máme opravdu před sebou tvořící se distribuční schéma. Každopádně zneplatnění toho distribučního schématu by definitivně nastalo průrazem rezistence na S/R levelu 17 169 USD.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Akcie Tesly a AMD konsolidují, ticho před bouří?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Gringo_JoeMamlasLibor Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Libor
Host
Libor

do 17000 zbyva uz jen 300 vdolku, kdyz se btc rozjede, tak to letí

Mamlas
Host
Mamlas

Tak máme 13300+ to už je pruraz, nebo to musí být týdenní svíce?

Mamlas
Host
Mamlas

17 samozřejmě

Gringo_Joe
Host
Gringo_Joe

Ing. „moon neboj“ Jarolim je v tezke pozici.
Kdyz ted kapituluje a rekne, ze korekce teda nebude, tak v tu chvili se to vysype 😀