ANALÝZA – Bitcoin se připravuje na korekci – Jak hluboko budeme padat?

Share This Post

V minulém příspěvku z 31. 5. „Bitcoin na zlomovém bodě“ jsme viděli dokončení vlny (V) na hladinu 10,400 USD dle predikce a poté ostré zamítnutí – čímž je potenciálně celá struktura dokončena. Pojďme se tedy podívat, co BTC musí nyní splnit, abychom mohli přejít do hlubší korekce a kam až cena může směřovat.

Aktuální cena: 9,560 USD

Dosáhli jsme horní trendové linie od roku 2017/2018, odkud došlo k ostrému zamítnutí na ceně 10,400 USD (Binance), kam vycházela potenciální vlna (V). Nedošlo ještě k očekávanému leg downu do vlny (E) Elliotova trianglu, ale k té často u BTC nedochází, nebo je velmi zkrácena. Nyní se pohybujeme na klouzavém průměru MA21 (D) a spodním okraji vzestupné trendové linie od 12. března.

Dle EWT by po dokončené impulsní struktuře měla následovat korekce, jejíž vlna (C) na 0.618 Fibo hladině posledního impulsu by vycházela přibližně na cenu kolem 9,880 USD. Avšak BTC má často tendenci nedělat očekávané a navazovat jednu impulsní strukturu na druhou.
Zamítnutí na TF <1D nápadně připomíná Bart pattern. A i proto by bylo dobré s případným vstupem do short pozice vyčkat na potvrzení propadnutí pod MA21 (D) anebo trendovou linii (viz graf).

V takovém případě bychom skutečně mohli považovat 5vlnovou strukturu za dokončenou a očekávat hlubší korekci.
První zastávkou by měla být cena okolo 8,500 USD, kde se rovněž nachází statická rezistence. Tato první vlna by nám mohla definovat sestupný kanál. Výhledově se jako nejlepší hladina pro dokončení korekce zdá 6,400 USD a ideálně cena poblíž 5,000 USD. Ale na to je ještě brzy, nyní musíme počkat na potvrzení dokončeného up-trendu.

Odkaztradingview.com

Related Posts

VanEck predpovedá, že Ethereum dosiahne do roku 2030 11 800 USD

Nedávny hard fork Etherea, ktorý umožňuje používateľom vybrať stakované...

Výnosy kryptoměn souvisejících s AI vzrostly po spuštění ChatGPT až o 41 %

Nedávná studie provedená výzkumníky z Blockchain Research Lab v Hamburku...

Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosiahla historické maximum

Obtiažnosť ťažby bitcoinu (BTC) sa 31. mája navýšila a...

Binance školila českých policajtov a prokurátorov v Prahe

Spoločnosť Binance usporiadala v minulom týždni sériu seminárov pre...

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...