Analýza BTC, DOT, UNI, MATIC – ceny pokračujú v býčom flagu

Analýza BTC a altcoinov. Zdroj: Shutterstock.com/KFifa
Analýza BTC a altcoinov. Zdroj: Shutterstock.com/KFifa
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa okrem BTC pozrieme aj na highcapové mince DOT, UNI a MATIC. Dominancia Bitcoinu posledné obdobie viac-menej stagnuje, čo znamená, že altcoinový trh čaká na pohyb Bitcoinu. Korekcia stále nie je ukončená a tak altcoiny klesajú rovnako ako hlavná kryptomena.

BTC/USD

Bitcoin sa nachádza v rastúcom legu v rámci býčej vlajky. Jeho rezistencia sa nachádza na cca 46 100 $. Vyskytuje sa tu dokonca aj lokálny bod kontroly. V hre je teda možnosť, že BTC pôjde mierne sideway a bude rešpektovať rezistenciu a následne sa vytvorí krátkodobý korekčný leg. Minimum sa musí vytvoriť vyššie ako to predošlé. Následne až pri prerazení rezistencie flagu a posledného maxima dôjde k signálu, že korekčná štruktúra bola definitívne ukončená. Ďalší support sa nachádza na zóne okolo 38 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, BNB, SOL – štruktúra korekcie je zatiaľ neporušená

DOT/USD

DOT sa nachádza v trojtýždňovej sideway štruktúre a zaznamenáva slušné pohyby smerom nahor v porovnaní s inými highcapmi. Najbližšie rezistencie sú na hladinách 34,30 $ a 36,00 $. Cena však pravdepodobne bude ešte istý čas pokračovať sideway, pokým samotný BTC neukončí korekčnú štruktúru v rámci býčieho flagu.

DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView
DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

UNI/USD

Uniswap sa pohybuje podobne ako BTC a nachádza sa v korekčnej štruktúre býčieho flagu. Trhová cena rešpektovala rezistenciu na hladine 21,80 $. Aj z krátkodobého hľadiska je teda pravdepodobné, že cena bude klesať. Podstatné je vytvoriť rovnaké alebo vyššie minimá, rovnako ako to bolo v zelených zónach na obrázku. Takáto štruktúra však neznamená, že flag bude ukončený.

UNI/USD 4H. Zdroj: TradingView
UNI/USD 4H. Zdroj: TradingView

MATIC/USD

MATIC je tiež v korekčnej štruktúre, ktorá zatiaľ nie je ukončená. Posledné minimum však otestovalo hlavnú dlhodobú supportnú hladinu a navyše sa tam nachádza aj retracement 61,8 % z predošlého rastu. Kľúčové však bude vytvoriť vyššie alebo rovnaké minimum a následne preraziť rezistenciu flagu. Vtedy môžeme hovoriť o ukončení súčasného patternu.

MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView
MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.