Analýza BTC, ETH, ADA, AVAX – klesajúci trend slabne, no nekončí

BTC analýza kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Phongphan
BTC analýza kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Phongphan
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC pokračuje v korekčnej štruktúre a posledný prepad znamenal zníženie ceny o takmer 10 %. Dominancia hlavnej kryptomeny pokračuje v stagnácii a mnoho altcoinov tak kopíruje pohyby BTC. Nie však všetky. Čo teda očakávať najbližšie dni? Pozrime sa na analýzu Bitcoinu a altcoinov ETH, ADA a AVAX.

BTC/USD

Bitcoin posledným minimom rešpektoval support na zóne 50 % retracementu. Krátkodobé lokálne minimá tak majú rastúci charakter, no zatiaľ sa reverzný pattern nepotvrdil. Na potvrdenie 123 bottom formation potrebujeme prekonať posledné maximum. Vtedy by sme mohli uvažovať nad targetom na hladine point of control 47 130 $. Koniec korekcie sa blíži, no momentálne nevieme, či cena už vytvorila dno alebo pôjde na novú supportnú úroveň. Ďalší support sa nachádza na zóne cca 38 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC, DOT, UNI, MATIC – ceny pokračujú v býčom flagu

ETH/USD

Ethereum je na tom z hľadiska technickej analýzy identicky a posledný korekčný pohyb predstavoval vyše 13 %. Aj tu vidíme potenciálny reverzný pattern 123 bottom formation, no na jeho potvrdenie potrebujeme preraziť posledné maximum na hodnote 3 175 $. Podobný pattern vznikal 11. – 13. septembra, kde sa cene nepodarilo preraziť maximum. Rezistencia je zároveň aj na point of control 3 250 $.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ADA/USD

Cardano pokračuje v korekčnej štruktúre vo forme flagu, no aj v tomto prípade klesajúci trend slabne. Dokonca sa Cardanu podarilo okamžite odraziť od posledného prepadu, čo sa ETH a BTC nepodarilo. Krátkodobo teda cena pokračuje v raste, no trhová cena naráža na rezistenciu. Ak ju prekonáme, tak ďalší target sa nachádza na hladine 2,54 $.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

AVAX/USD

AVAX sa nachádza v rastúcom medveďom flagu. Momentálne je z krátkodobého hľadiska v korekcii v rámci tohto flagu. Najsilnejšia supportná zóna sa nachádza tesne pod hladinou 60,00 $. Objemy sú stále silné aj keď majú klesajúci charakter. Kľúčové bude udržať support flagu 66,00 $.  Ak ho neudržíme, cena pôjde do sideway štruktúry pred pokračovaním ďalšieho rastu.

AVAX/USD 4H. Zdroj: TradingView
AVAX/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.