Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – Bitcoin stráca dynamiku rastúceho trendu

BTC si udržuje dominanciu. Zdroj: Shutterstock.com/Jiri Hera
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dnešná analýza sa bude týkať hlavných kryptomien BTC, ETH, ADA a LTC. Bitcoin si za posledných 24 hodín viac-menej udržal dominanciu, ktorá je na hladine 41,68 %. Dlhodobý trend je však klesajúci a dominancia sa nachádza na rezistencii. Znamená to, že je znovu čas na rast altcoinov?

BTC/USD

Bitcoin slabne, aj keď z krátkodobého hľadiska stále dosahuje vyššie lokálne minimá aj maximá. Najbližší support sa nachádza na hladine 46 900 $ a býčí target na 49 700 $. Ak cena znovu vytvorí lokálne maximum blízko predošlého, tak sa potvrdí sideway štruktúra, ktorá môže predstavovať aj dlhodobé maximum. V tomto scenári je možné, že korekcia by od súčasných cenových úrovní pokračovala. Ak budú objemy nízke a cena sideway, pravdepodobne vznikne ďalší korekčný leg. RSI taktiež identifikovalo klesajúcu silu trendu a vytvorila sa negatívna divergencia.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC, XRP, DOT, XMR – dominancia Bitcoinu rastie

ETH/USD

Ethereum v podstate posledné pohyby kopíruje podľa BTC. Sila pohybov je však odlišná a Ethereum dosahuje nižšie lokálne maximá. Posledné minimum otestovalo predošlú rezistenciu ako support, čo môže nastať aj teraz. Supportná zóna ostáva tak na point of control 3 234 $. Objemy stále dominujú na strane medveďov a počas poklesov sú omnoho vyššie ako počas rastov.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ADA/USD

Cardano stále udržuje support na hladine 2,30 $ a rešpektuje klesajúcu rezistenciu. Vytvára sa tak descending triangel, ktorý sa pravdepodobne uzavrie do pár dní. Objemy sú už tak nízko, že čoskoro taktiež vystrelia. Môžeme teda čakať rastúcu volatilitu. Ďalší support sa nachádza na hladine 2,05 $, konkrétne na retracemente 50 % z predošlého rastu.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

LTC/USD

Litecoin sa nachádza v dlhodobej nákupnej zóne, ktorá je ohraničená rezistenciou na hladine 190 $ a supportom na hladine 165 $. Z krátkodobého hľadiska budeme pokračovať v tejto štruktúre a budeme oscilovať okolo point of control 181 $, pretože cena zatiaľ nie je podporovaná rastúcimi objemami, ktoré by vytlačili cenu nad spomínanú rezistenciu.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.