Analýza BTC, ETH, ADA, LTC – prerazia ceny konečne rezistenciu flagov?

BTC a alty sú stále vo flagu. Zdroj: Shutterstock.c
BTC a alty sú stále vo flagu. Zdroj: Shutterstock.com/Olexandr Panchenko
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dnešna analýza bude obsahovať okrem BTC aj altcoiny ETH, ADA a LTC. Z krátkodobého hľadiska cena Bitcoinu pokračuje v sideway štruktúre so supportom na 41 000 $. Táto nerozhodnosť Bitcoinu sa však odrzkadľuje aj na altcoinoch, ktoré pokračujú v mnohých prípadoch v korekcii alebo stagnujú. Dominancia Bitcoinu tak mierne narástla naspäť na 42,20 %.

BTC/USD

Bitcoin pokračuje v býčej vlajke už od začiatku septembra. V rámci tejto vlajky sa cena pohybuje tesne nad supportom 41 000 $ v sideway štruktúre. Posledné minimum tento support taktiež rešpektovalo. V prípade prerazenia flagu by bolo dosť pravdepodobné, že by cena začala novú býčiu vlnu z dlhodobého hľadiska. Zatiaľ však vyzerá súčasná sideway štruktúra podobne ako tá z obdobia 7. – 13. septembra. Objemy tu chýbajú a cena stagnuje. V prípade, že cena neudrží support 41 000 $, tak je dosť pravdepodobné, že pôjdeme na nižšie minimum a najbližší support nás bude zaujímať na hladine 38 000 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC, DOT, LINK, ALGO – krátkodobo sú ceny v sideway štruktúrach

ETH/USD

Ethereum viac-menej kopíruje pohyby BTC a taktiež sa z krátkodobého hľadiska nachádza v sideway štruktúre medzi rezistenciou 3 150 $ a supportom 2 750 $. Táto sideway štruktúra môže byť konečným supportom pred prerazením býčieho flagu. Zatiaľ však objemy chýbajú a štrukura aj v tomto prípade skôr pripomína pohyb zo 7. až 13. septembra. V prípade, že support 2 750 $ zlyhá, tak ďalší sa nachádza na hladine 2 550 $. Najsilnejšia rezistencia, ktorej cena ETH čelí, je na zóne od 3 150 $ do 3 250 $, kde sa nachádza point of control.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ADA/USD

Cardano pokračuje v býčom flagu rovnako ako ETH a BTC. Štruktúra v rámci flagu je však značne odlišná. Krátkodobo totižto cena vytvára vyššie lokálne minimum na supporte 2,05 $. Stále však z dlhodobého hľadiska platí to isté, čo pre väčšinu grafov. Pokým cena neprekoná posledné maximum a neprerazí rezistenciu flagu, tak štruktúra korekcie bude pokračovať. Posledné maximum sa v tomto prípade nachádza až na hladine 2,45 $. Ak pri ďalšom kontakte s rezistenciou flagu cena zlyhá, ďalší support sledujeme na hladine 1,81 $.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

LTC/USD

Litecoin, zdá sa, stále rešpektuje trhovú cenu a rezistenciu býčieho flagu. Minimum sa nakoniec vytvorilo nižšie a korekcia pokračuje. Ďalší support je na hladine 135 $. Na druhej strane, ak sa cena dostane nad rezistenciu flagu, s ktorou práve bojuje, tak rezistenciu, ktorú musí prekonať, aby sa trend obrátil, je na hladine 155 $. Je to dvojitý vrchol dvoch predošlých maxím. Ak totižto cena prekoná rezistenciu flagu, nemusí to hneď znamenať aj zmenu trendu. Môžeme ísť aj sideway, ale rast sa potvrdí pri prekonaní spomínaného dvojitého vrcholu.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.