Analýza BTC, ETH, BNB, XRP – altcoiny sú v nákupných zónach

BTC stráca dominanciu.
BTC stráca dominanciu. Zdroj: Shutterstock.com/Creativan
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Obsahom dnešnej analýzy bude BTC a highcapové mince ETH, BNB a XRP. Počas posledného poklesu dominancia Bitcoinu začala klesať. Momentálne je na úrovni zhruba 45,23 %. Korekcia BTC teda predstavuje väčší pokles kapitalizácie hlavnej kryptomeny v porovnaní s altcoinami, ktoré prestávajú klesať.

BTC/USD

Bitcoin sa stále nachádza v korekčnom legu, ktorý však slabne. Objemy korekcie ale nie sú vyššie ako objemy pri predchádzajúcom raste. Sila je teda stále na strane býkov. Najbližšie supporty sa nachádzajú na hladinách 57 800 $ a 54 800 $. RSI taktiež prudko kleslo a zdá sa, že korekcia je iba krátkodobá, no zatiaľ bez známky reverzie, čo sa však môže hneď zmeniť. Očakávam teda sideway pohyb na niekoľko dní alebo rýchlu korekciu a okamžité vytiahnutie nahor.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, SOL, UNI, MATIC – dominancia začala mierne klesať

ETH/USD

Ethereum zatiaľ pokračuje v rastúcom medveďom flagu a cena posledným minimom otestovala support tohto flagu. Posledný preraz rezistencie v cene 4 375 $ bol fake a sviečka bola stiahnutá pod rezistenciu flagu. Supporty ostávajú na 4 000 $ a 3 650 $, pričom rezistentná zóna zatiaľ ostáva na dvojitom vrchole 4 375 $.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

BNB/USD

Binance coin sa nachádza v rastúcom kline, ktorý sa môže uzavrieť priamo na rezistencii niekoľkých maxím, teda na hladine cca 505 $. Cena má s touto hodnotou problém a to platilo aj pri poslednom kontakte. Buď pôjdeme sideway a cena musí nabrať silu na prerazenie, alebo pôjdeme do miernej korekcie a až následne rezistenciu prekonáme. Support ostáva na 450 $.

BNB/USD 4H. Zdroj: TradingView
BNB/USD 4H. Zdroj: TradingView

XRP/USD

Ripple sa z krátkodobého hľadiska nachádza na býčej vlajke. Trhová cena je presne na point of control a cena by sa mohla od tohto supportu odraziť nahor. Z dlhodobého hľadiska sme stále v konsolidácii. Na zmenu trendu potrebujeme vyššie lokálne maximum. Po zavretí flagu pravdepodobne dôjde k rastúcemu legu, ktorý však stále bude súčasťou dlhodobej konsolidačnej štruktúry.

XRP/USD 4H. Zdroj: TradingView
XRP/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.