Analýza BTC, ETH, DOT, XMR, VET – Bitcoin potrebuje rastúce minimá

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zdá sa, že Bitcoin má problémy prekonať rezistentnú zónu a smeruje nadol. Poďme sa preto pozrieť na supportné oblasti, kde by hlavná kryptomena mohla nájsť lokálne minimum. Okrem Bitcoinu sa dnes pozrieme aj na analýzu altcoinov ETH, DOT, XMR, VET.

BTC/USD

Bitcoin rešpektuje rezistenciu z lokálnych maxím a taktiež nedokázal prekonať rezistentnú oblasť okolo 35 500$ až 36 500$ a nedostal sa ani na úroveň point of control. Z krátkodobého hľadiska preto budeme hľadať support. Najdôležitejšia supportná zóna sa nachádza na hladine okolo 30 900$. Po vytvorení lokálneho minima budeme sledovať spomínanú rezistenciu z maxím.

Prečítajte si taktiež predošlú analýzu BTC, LTC, XRP, a ADA – Začne sa konečne bull trend?

BTC/USD Zdroj: TradingView
BTC/USD Zdroj: TradingView

ETH/USD

Ethereum taktiež rešpektuje rezistenciu z lokálnych maxím a po vytvorení klínu sa pattern uzatvoril v oblasti point of control. Support nebol udržaný a preto sledujeme aj tu lokálne minimum. Nájsť ho môžeme na prvých dvoch targetoch 38,2% retracementu 2 140$ alebo na druhom targete 61,8% retracementu 1 975$. Z dlhodobého hľadiska sme stále ako BTC sideway.

ETH/USD Zdroj: TradingView
ETH/USD Zdroj: TradingView

DOT/USD

Polkadot narazil a dvojité dlhodobé dno na 13,75$ a odvtedy sa nachádza v mierne rastúcom flagu. Support preto budeme sledovať na hladine 15,00$. Ak cenu neudržíme, tak pravdepodobne pôjdeme znovu otestovať hladinu dlhodobého supportu na 13,75$. Kým neprerazíme rezistenciu alebo support flagu tak pattern zostáva validný.

StormGain
DOT/USD Zdroj: TradingView
DOT/USD Zdroj: TradingView

XMR/USD

Monero taktiež najprv vytvorilo potenciálne 123 bottom formation, no napriek tomu bod 2 stále nebol prerazený a cena má problém udržať sa nad 225$. Tento ascending triangel preto pravdepodobne bude uzavretý smerom nadol. Zostávame však stále v sideway štruktúre aj keď z krátkodobého hľadiska budeme hľadať lokálne minimum. Najbližší support sa nachádza na hladine cca 195$.

XMR/USD Zdroj: TradingView
XMR/USD Zdroj: TradingView

VET/USD

VET taktiež z dlhodobého hľadiska stále smeruje sideway avšak z krátkodobého hľadiska sme v poklese. Supportná línia sa nachádza na hladine zhruba 0,07$. Ako vidíme, kým cena neprekoná rezistenciu z maxím, nemá zmysel uvažovať nad rastúcim legom. Ak sa tak stane budeme sledovať target na hladine 0,095$ a na point of control 0,11$.

VET/USD Zdroj: TradingView
VET/USD Zdroj: TradingView

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.