Analýza BTC, ETH, MATIC, SOL – ceny sú na rezistenciách, prekonajú ich?

BTC a alty sú na rezistencii. Zdroj: Shutterstock.com/REDPIXEL.PL
BTC a alty sú na rezistencii. Zdroj: Shutterstock.com/REDPIXEL.PL
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme okrem hlavnej kryptomeny BTC aj na highcapové mince ETH, MATIC a SOL. Posledný deň Bitcoin viac-menej stagnuje na rezistencii predošlého maxima a na stole je otázka, či sa Bitcoinu tento odpor podarí prekonať alebo nie. Altcoiny medzitým pokračujú vo vyčkávaní na to, čo BTC urobí. Výsledkom je nemenná dominancia tesne nad 42,00 %.

BTC/USD

Bitcoin po odraze na supporte 41 000 $ dosiahol pomerne rýchly rast až na súčasných 48 000 $. Trhová cena na tejto úrovni posledný deň stagnovala, no zatiaľ to nevyzerá na ukončenie trendu. Stagnácia po prudkom raste skôr napovedá pokračovaniu smerom nahor. Kde sa teda nachádza ďalší target a zároveň rezistencia, ktorú treba prekonať? Momentálne budeme sledovať rezistenciu na hladine dlhodobého odporu cca 51 400 $. Navyše potrebujeme prekonať 53 000 $, ak chceme otočiť dlhodobý trend. Preraz však nemusí nastať počas prvého pokusu, zatiaľ totižto chýbajú objemy.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, DOT, XRP, UNI – ukončia ceny býčie flagy?

ETH/USD

Ethereum kopíruje pohyby BTC a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Target je na hladine 3 650 $ a pravdepodobne bude dosiahnutý, ak aj BTC dosiahne svoj vlastný target. Objemy sú z krátkodobého hľadiska na býčej strane. Supportná zóna sa nachádza na zóne okolo 3 230 $, kde sa vyskytuje aj point of control.

ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView
ETH/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

MATIC/USD

Polygon taktiež rešpektoval hlavný dlhodobý support na 1,03 $ a trhová cena sa od odrazu vyšplhala už na súčasných 1,33 $. Tu sa však nachádza rezistencia point of control, a preto tu dochádza ku krátkodobému zastaveniu rastu. Ak však ostane na trhu bullish sentiment, tak aj tu môže cena rezistenciu prekonať a smerovať na nový target na hladine 1,43 $. Support sa vyskytuje na zóne okolo 1,23 $.

MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView
MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView

SOL/USD

Solana rovnako ako pri predošlých grafoch je z krátkodobého hľadiska na rezistencii 175 $. Ak však trh pôjde nahor, tak aj Solana pravdepodobne bude pokračovať a zaútočí na ATH. Preraziť ho však na prvý pokus vôbec nemusí. Objemy z krátkodobého hľadiska zmenili trend a začali rásť počas býčích sviečok, čo je taktiež bullish signál.

SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView
SOL/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.