Analýza BTC, XMR, ZEC, LUNA – dominancia Bitcoinu stále klesá

BTC dominancia v klesajúcom trende. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski
BTC dominancia v klesajúcom trende. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme na BTC a highcapové mince XMR, ZEC a LUNA. Od dosiahnutia nového ATH dominancia Bitcoinu klesá a teda celá korekcia má väčší dopad na BTC v porovnaní s altcoinami. Väčšina altcoinov napriek tomu stále stagnuje a nepohla sa z akumulačnej zóny.

BTC/USD

Bitcoin sa nachádza v krátkodobej býčej vlajke podobne ako 11. až 13. októbra. Ostáva už len počkať, kedy graf zaznamená zvýšenie býčích objemov a prerazenie rezistencie tohto flagu. Krátkodobé supporty sa nachádzajú na hladine 57 800 $ a 54 800 $. RSI však už začalo konvergovať s cenovým grafom, no signál na preraz zatiaľ nenastal. Korekcia je však iba krátkodobá.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, BNB, XRP – altcoiny sú v nákupných zónach

XMR/USD

Monero sa nachádza v dlhodobom triangli, ktorý sa postupne uzatvára. Po odraze od supportu tohto triangla cena začala stúpať. Trhová cena najprv musí prekonať rezistenciu triangla cca 283 $ a následne preraziť posledné dlhodobé maximum 295 $. Až vtedy bude potvrdený rastúci primárny trend. Zatiaľ sa stále nachádzame v konsolidačnej štruktúre.

XMR/USD 4H. Zdroj: TradingView
XMR/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

ZEC/USD

Zcash je už v exponenciálnom raste, ktorý je podporovaný vysokými objemami. Rast krátkodobo môže ešte pokračovať, no pravdepodobne čoskoro dôjde k lokálnemu maximu pred tým, ako bude rast pokračovať. RSI indikuje vysokú prekúpenosť na trhu. Býčí target sa nachádza na hladine cca 220 $. Najbližší support je na 175 $.

ZEC/USD 4H. Zdroj: TradingView
ZEC/USD 4H. Zdroj: TradingView

LUNA/USD

LUNA sa posledným maximom odrazila od rezistencia a z krátkodobého hľadiska zatiaľ korekčný leg neskončil. Cena v prvom rade musí dosiahnuť vyššie lokálne minimum a následne bude rastúci trend pokračovať. Hlavný support ostáva na point of control 36,77 $. Z dlhodobého hľadiska sú minimá aj maximá stále rastúce a trend sa nezmenil.

LUNA/USD 4H. Zdroj: TradingView
LUNA/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.