Analýza BTC, XRP, XMR, ZEC – Bitcoin po pol roku na hranici 60 000 $

BTC dosiahol po pol roku 60 000 $. Zdroj: Shutterstock.com/DRN Studio
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme na BTC a highcapové mince XRP, XMR a ZEC. Bitcoin po pol roku dosiahol opäť hranicu 60 000 $ a posunul sa tak o krok bližšie k dosiahnutiu nového ATH. Cesta k ATH však môže byť sprevádzaná aj korekciou, no podstatné je, že ho časom aj tak prekonáme. Dominancia posledný deň stagnovala a altcoiny sa nachádzajú v nákupných zónach.

BTC/USD

Bitcoin je v čistom rastúcom trende a na krátku chvíľu dosiahol 60 000 $. Na ceste k novému ATH nám stojí v ceste už len rezistencia okolo hodnoty 63 000 $. Je v podstate jedno, či cena pôjde okolo hladiny ATH sideway alebo pred prekonaním vytvoríme korekčnú štruktúru. Nič to nemení na tom, že kryptomenový trh je pre najbližšie 2 mesiace bullish a pravdepodobne dosiahneme 6-cifernú sumu. Skutočný hype však začne až keď BTC dosiahne nové ATH a každého nezúčastneného ovplyvní FOMO.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, DOT, UNI – býčie objemy na altoch začali rásť

XRP/USD

Ripple sa po vytvorení 123 bottom formation dostal taktiež do rastúceho trendu a posledným minimom otestoval point of control ako support. Býčie targety ostávajú zatiaľ na hladine 1,32 $a 1,40 $. Trend nie je prehriaty a môže pokračovať bez vytvorenia korekcie. Z dlhodobého aj krátkodobého hľadiska sme preto bullish.

XRP/USD 4H. Zdroj: TradingView
XRP/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

XMR/USD

Monero sa nachádza v krátkodobom korekčom legu a cena nevie prekonať MA21. Posledné objemy však naznačujú, že sa trend dostal blízko lokálneho minima. Najbližší support je zhruba na 245 $, no minimum môže vzniknúť aj skôr. Býčie targety sú 290 $ a 320 $. Z krátkodobého hľadiska však musíme mať potvrdené minimum.

XMR/USD 4H. Zdroj: TradingView
XMR/USD 4H. Zdroj: TradingView

ZEC/USD

ZEC sa odrazil od hlavného dlhodobého supportu a vytvára potenciálne 123 bottom formation. Na validáciu patternu potrebuje cena prekonať 130 $ na 1D grafe. V tom prípade budeme v novom rastúcom legu, pričom targety sú na 140 $ a 155 $, kde sa nachádza point of control. Aj tu z dlhodobého hľadiska stále dosahujeme vyššie minimá.

ZEC/USD 4H. Zdroj: TradingView
ZEC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.