Analýza ETH, LTC, XRP, ADA, DOT – altcoin sezóna len na počiatku!

ETH na hlavní podpůrné zóně! Doběhne časem zisky BTC?

Týždenné zisky altcoinov predbiehajú ziskovosť BTC. Ide tak o zmenu oproti počiatku bullrunu bitcoinu. Prejavilo sa to aj na trhovej kapitalizácii altcoinov. Bitcoin je teda v stabilnom rastúcom trende, pričom altcoiny zaznamenávajú ziskovosť akú sme nevideli dlhé obdobie. Máme tu typický úkaz altcoin sezóny.

ETH/USD

Ethereum narazilo na slabú rezistenciu na hodnote 1,230$ a momentálne testuje podporu na trhovej cene na hladine 1,170$. Ak neudržíme tento support prvý target bude na 1,040$. Dlhodobý support je na 840$ ale tam cena momentálne nebude smerovať. Skôr je na mieste položiť si otázku, kedy ETH prekoná ATH. Je to otázka času.

Čítajte tiež – Analýza BTC, ZIL, ALGO, AAVE, ONT – tento indikátor predpovedá vychladnutie trhu

ETH/USD
ETH/USD

LTC/USD

Litecoin narazil na dvojitý vrchol na hodnote 172$ a ak sa neudrží support z lokálnych miním rastu, tak smerovať budeme na hodnotu 152$. Ide o predošlú rezistenciu a momentálne ju už cena otestovala ako support pri poslednom 123 bottom formation. Buď teda cena prekoná 172$ hneď alebo najprv otestujeme 152$ a následne bude rezistencia prekonaná.

LTC/USD
LTC/USD

XRP/USD

Ripple je momentálne na rezistencii, ktorá predstavuje hodnotu 0,30$. Ďalším targetom je 0,34$. Ak bude cena rezistenciu rešpektovať podporu môžeme nájsť na hladine 0,25$ a dlhodobá podpora je na POC na hladine 0,226$.

XRP/USD
XRP/USD

ADA/USD

Aj tu máme čistý rastúci trend bez korekcie no dlhodobé RSI ukazuje prehriatosť a trh by mal aspoň na chvíľu skonsolidovať. Od trhovej ceny môžeme ísť ešte nahor ale už je to rizikové. Momentálne targetujeme 0,285$ ak neudržíme support.

ADA/USD
ADA/USD

DOT/USD

DOT stále udržuje podporu a po odrazení targetu 38,2% retracementu po uzatvorení expadning klínu budeme pravdepodobne dosahovať vyššie maximá po prekonaní rezistencie na 10,60$.

DOT/USD
DOT/USD

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTube s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.