[Analýza] Jak si Altcoiny povedou v příštím bull runu? Potenciál je přímo obrovský

Share This Post

Růst ceny BTC jistě těší mnoho investorů. A mnoho dalších čeká na takzvanou altcoin season. Otázkou je, kdy přijde a v jaké podobě.

Momentální situace

Bitcoin dělá kryptofanouškům radost. Od propadu na dno okolo 3 000 USD se sveřepě tlačí nahoru. V následujícím grafu se můžete podívat, kam až BTC dosáhl během svého odrazu ode dna. Za 166 dní Bitcoin vzrostl o skoro neuvěřitelných 186 %. Momentálně přišel propad, nicméně pro naše účely je důležitý dosažený cenový vrchol. Ten nyní porovnáme s altcoiny.Na dalším obrázku uvidíte, jak si vedly altcoiny během stejného období. Měření probíhá od nejnižší dosažené hodnoty až k té nejvyšší. Za 167 dní se celkový marketcap bez BTC zvedl o 211 %. Je ovšem nutné zmínit, že poslední korekce byla k altcoinům nemilosrdnější. Dá se tak říci, že altcoiny prozatím téměř přesně kopírují vývoj cen BTC.

Potenciál altcoinů je ovšem v tuto chvíli podstatně větší. Pokud si změříme cenu od nynější hodnoty až k předešlému topu, který byl na 20 000 USD za BTC, tak zjistíme, že k dosažení ATH nám chybí „pouze“ 151 %.

U altcoinů je situace ovšem úplně rozdílná. Zatímco BTC nemá procentuálně daleko k nejvyššímu bodu, tak altcoinům zbývá ještě dlouhá cesta. K all time high u altcoinů totiž zbývá ještě neuvěřitelných 380 %.

Dá se tak logicky dovodit, že altcoin season rozhodně ještě nezačala, i když to třeba i vypadá, že jsme na dobré cestě, protože alty se zatím bezpečně drží BTC. Na druhou stranu bych stále nabádal k opatrnosti, protože se nacházíme v bezprecedentní situaci. Nikdo nemůže vědět, co nás doopravdy v budoucnosti čeká. Pokud ovšem altcoin season doopravdy přijde, tak má ještě hodně prostoru ke vzestupu. Rozhodně více než BTC.

Jak to bylo v minulosti?

Pokud se chceme pokusit odhadnout, co můžeme čekat v budoucnosti, tak je nejlepší se podívat na to, jak se cyklus odehrál v minulosti. Tady je ovšem nutné poznamenat, že v rámci cyklu, který končil na konci roku 2017, byla situace opravdu extrémně radikální a nedá se očekávat její opakování. Může ovšem naznačit jistý trend.

Jako opěrný bod pro následující analýzu jsem zvolil EMA Ribbon, která je v mých očích dobrým a spolehlivým ukazatelem, v jaké části trhu se nacházíme. V listopadu roku 2015 se podařilo ceně BTC prorazit EMA Ribbon na týdenním grafu. Trvalo 497 dní, než cena BTC dosáhla na předchozí ATH. To se dá považovat za první část bull marketu. Během prvního, růstového období cena vzrostla o 334 %.

A nyní se podíváme, co dělaly altcoiny ve stejném období. Opět jsem měřil marketcap bez BTC od proražení EMA Ribbon až po chvíli, kdy BTC vyrovnal své ATH. V tomto případě se jednalo o 427 dní a za stejnou dobu altcoiny získaly přibližně 1 500 %.

A pak Bitcoin práskl do koní. Po překonání předchozího ATH začal růst, který čekal snad jen málokdo. Po krátké korekci Bitcoin zahájil cestu ke 20 000 USD. Za 266 dní vzrostl téměř o 1 900 %. Jak vidíte na obrázku, tak druhá část býčího cyklu nabrala na obrátkách a to opravdu masivním způsobem.

Bitcoin letěl k nebesům jako raketa. Jeho růst byl ovšem nicotný v porovnání s tím, co předvedly altcoiny. Pokud byl BTC jako raketa, tak altcoiny byly minimálně jako Superman. Během stejného období altcoiny vzrostly o 32 000 %. A právě tohle období se vžilo do paměti mnoha investorů jako altcoin season.

Závěr

Můj osobní názor je, že altcoiny již nezažijí procentuální růst podobný tomu, který jsme viděli. Bylo by to nelogické. Dokonce si ani nemyslím, že by vznikla situace, kdy by altcoiny poměrově k BTC rostly takovým tempem.

Informace o aktuální ceně altcoinů – Analýza LTC – Bitcoin se zasekl, jak bude reagovat Litecoin?

Nicméně i tak předpokládám, že se může odehrát něco velmi podobného. Prozatím se zdá, že altcoiny na BTC rozhodně neztrácí. Předchozí data interpretuji tak, že alty mají stále výrazně vyšší potenciál k růstu, který je ovšem přímě úměrný riziku, které se k altům váže. Mnoho projektů je totiž zbytečných a dá se tedy očekávat, že během následujícího cyklu prostě zmizí.

I proto radím, aby si investoři do altů dobře rozmysleli, do čeho investují a rozumně diverzifikovali své portfolio tak, aby v případě selhání projektů nepřišli o velké části svých investic.

Co číst dále?

Altcoin Hunt 5: Nash (NEX) Exchange – Nástupce Binance a Coinbase

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...