Altcoin Hunt 5: Nash (NEX) Exchange – Nástupce Binance a Coinbase

Share This Post

Mnozí Nash (dříve NEX) považují za první opravdovou decentralizovanou burzu (dex) budoucnosti. Jiní již o Nash Exchange mluví jako o nástupci dnes zdaleka nejpoužívanější kryptoměnové burzy Binance. Proč okolo burzy Nash začíná panovat tolik povyku? Na to se podíváme v dnešním díle Altcoin Huntu.

Nash Exchange – Základní pitch

Hlavním krédem týmu stojícím za nadcházející burzou Nash je:

„Misí burzy Nash je poskytnout miliardám uživatelů po celém světě možnost jednoduchého investování a obchodování s digitálním jměním. Do roku 2030 bude Nash používat na miliardu uživatelů. Chceme se stát prémiovou platformou a hlavním nástrojem pro digitální investice a služby.“

Jak sami vidíte, základní terč pro tým Nash není postaven zrovna nízko. Tvůrci této burzy jsou si však jistí v kramflecích a nic nenechávají náhodě. Z čeho pramení jejich jistota?

Zčásti dozajista z pečlivého plánování, trpělivosti a snaze vyhovět všem doposud nastaveným regulacím. Jak víme, právě obchodování s kryptoměnami a běh burz je častým terčem regulátorů po celém světě…

Decentralizovaná a regulovaná burza s kryptoměnami

Jednou z nejdůležitějších karet burzy Nash je fakt, že je již od počátku krytá oficiálním schválením lichtenštejnského Úřadu pro finanční trhy FMA (Financial Market Authority of Liechtenstein).

Jak ostatně říká jeden z hlavních členů týmu Nash, Ethan Fast:

„Token NEX, tedy kryptoměna podkládající ekosystém celé platformy, nám umožňuje poskytnout prvotřídní a velmi silné ekonomické výhody pro všechny investory na naší burze. NEX také slouží jako precedent pro všechny nadcházející projekty, které mají v plánu tokenizaci cenných papírů. Zde mluvíme zejména o evropských trzích. Token Nex vznikl a byl založen na základě legálních interakcí mezi námi, evropskými vládami a regulátory.“

Vaše klíče, vaše krypto…

Poskytovat uživatelům absolutní a nezměnitelnou kontrolu nad vlastními finančními prostředky je jeden ze základních principů popsaných v původním white-paperu Bitcoinu a jednou z hlavních myšlenek bájného Satoshiho Nakamoty.

Nicméně, dnes je situace jiná.

Miliony uživatelů denně obětují bezpečí svých finančních instrumentů (nejčastěji altcoinů) a vyměňují ho za příhodnou jednoduchost obchodování na jedné z mnoha dostupných centralizovaných burz.

Například nedávný hack burzy Binance, ze které takřka v mžiku zmizelo 7 000 BTC, je názornou ukázkou toho, že i na těch největších centralizovaných burzách dneška vaše krypto zkrátka není v bezpečí.

V případě burzy Nash však na scénu konečně nastupuje pravé digitální obchodování budoucnosti. Vaše krypto nikdy nemizí z vašich rukou a nikdo jiný než vy vaše klíče nedostane. I přesto však bude obchodování na burze Nash dle tvůrců ladné a zážitek srovnatelný s nejmodernějšími burzami dneška.

Uživatelské rozhraní a přístupnost pro všechny – terč č. 1

Tým Nash považuje uživatelskou přístupnost za jednu z nejdůležitějších částí celého projektu. Zde si tvůrci dávají načas a nikam nespěchají. Během dubna tohoto roku proběhlo důkladné beta testování platformy Nash, které se účastnily tisíce budoucích uživatelů.

Nash chce pomocí tohoto přístupu začít sebevědomě konkurovat centralizovaným burzám a nastavit nový standard pro všechny ostatní dex burzy.

Ostatně, již teď je na plánovaný start burzy nachystáno 320 000 uživatelů.

Pamatujme také na to, že se blížíme ke konci medvědího trhu a zájem o kryptoměny se teprve začíná probouzet z dlouhé zimy. Lze tedy docela jistě očekávat, že počty uživatelů porostou.

Obzvláště v případě, že Nash uspěje ve vlastním marketingu jakožto nejbezpečnější a uživatelsky nejpřístupnější burza na světe. Přesně po takové burze se totiž ze začátku poohlíží většina rozumných nováčků přicházejících do divokého západu kryptoměn.

Hodnota tokenu Nex

Hned ze startu je třeba zmínit, že ICO projektu Nash (tehdy ještě NEX) bylo absolutně nejlépe hodnoceným ICO světa a také ICO, o které byl zdaleka největší zájem. To už je co říct, obzvláště když ICO probíhalo během boomu roku 2017. Tým projektu byl nakonec nucen ICO investory vybrat pomocí náhodné loterie.

Zájmu investorů se NEX token těší z mnoha důvodů, jedním z jednoznačně nejdominantnějších je však potenciál pasivního příjmu pomocí dlouhodobého stakingu.

Nash Exchange vyplácí držitelům tokenů až 75 % výdělků odvozených z poplatků za obchodování na burze.

Pasivní příjem pomocí krypto tokenu NEX

Pojďme se podívat na potenciál možných budoucích výplat na burze Nash:

Dejme tomu, že budete vlastnit 1 100 NEX tokenů. Vyberete si staking po dobu 24 měsíců (nejdelší možný staking a také největší pasivní příjem 75 %). Na výběr budou mít uživatelé i kratší periody. Pro ukázku si však vypočítáme maximální možný zisk z držení tokenů NEX.

Dále je třeba představit si, jakou bude mít burza Nash tržní aktivitu dejme tomu během konce roku 2020. Jako příklad si vezměme Binance, jejíž volume se momentálně pohybuje okolo 63 miliard dolarů měsíčně. Dejme tomu, že stejného volume Nash do roku dosáhne.

V takové situaci by se váš pasivní měsíční příjem pohyboval okolo 2 100 USD (47 800 Kč) měsíčně.

Pamatujme však na to, že si zde představujeme ideální situaci. Reálná situace by mohla být horší, ale také exponenciálně lepší. Přece jen, tržní aktivita spojená s obchodováním kryptoměn bude docela jistě stoupat.

Detailnější výpočty poskytuje Nex Staking Calculator.

Nash Exchange – možná negativa

U natolik seriózního projektu jako je Nash je najít potenciální negativa vcelku obtížné. V případě Nash se však jedná spíše o možné budoucí „zádrhely“.

Jedním z relativních negativ je stále očekávané oficiální spuštění burzy. Ze strany komunity se začínají hlásit řady nedočkavců, kteří spekulují o tom, že týmu Nash s takovou uteče vlak.

Nicméně, opožděnost spuštění Nash lze považovat také za důslednost a trpělivost. Tvůrci burzy chtějí mít v první řadě jistotu v legalitě a kvalitě použitelnosti budoucí burzy.

Dalším možným negativem je nedostatek tržní aktivity. Zde nám nezbývá než spekulovat a pozorovat, jak se tržní volume burzy Nash bude vyvíjet po jejím spuštění.

Nicméně, pokud se centralizované burzy budou nadále potýkat s hackerskými hrozbami, lze očekávat úprk uživatelů k decentralizovaným a dobře použitelným burzám, a jedním z nejsilnějších nastupujících hráčů je právě Nash…

Nenechte si ujít další díly seriálu Altcoin Hunt: sledujte nás na FacebookuInstagramuTwitteru nebo YouTube!

Tento článek je pouze informativního charakteru. V žádném případě se nejedná o finanční rady nebo nabádání k investici. Před investicí si vždy zjistěte vlastní informace a rozhodujte se základě vlastního uvážení.

Related Posts

Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit...

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...