Zakladatel Binance by měl být uvězněn na 36 měsíců, tvrdí američtí žalobci

Share This Post


Zatímco se úřady Spojených států chystají 30. dubna udělit trest zakladateli Binance Changpeng „CZ“ Zhao, žalobci požádali bývalého generálního ředitele o uvěznění. 

Zakladatel Binance Zhao by si měl odpykat 36 měsíců ve vězení poté, co se přiznal k porušení zákonů proti praní špinavých peněz, uvedli američtí prokurátoři v soudním podání z 23. dubna.

„Vzhledem k rozsahu úmyslného porušení práva USA Zhao a jeho následkům je odůvodněn výše uvedený trest 36 měsíců,“ napsali žalobci v podání k okresnímu soudu USA pro západní obvod Washingtonu.

„Tato věta spolu s dohodnutou pokutou 50 milionů dolarů je dostatečná, ale ne vyšší, než je nutné, aby vyvážila relevantní faktory 18 USC § 3553(a) a dosáhla cílů odsouzení,“ dodává se v podání.

Zhao se přiznal k porušení požadavků na praní špinavých peněz v USA a v listopadu 2023 odstoupil z pozice generálního ředitele společnosti Binance. Zhao také následně čelil pokutě 50 milionů dolarů, která byla přímo jemu uložena, kromě větších sankcí pro Binance.

Podle online zpráv stanovily federální směrnice pro udělování trestů maximální trest 18 měsíců vězení pro Zhao, který souhlasil, že se nebude odvolávat. V USA byl na svobodě s dluhopisem ve výši 175 milionů dolarů.

Poté, co CZ přiznal, že porušil americké zákony o praní špinavých peněz, on a Binance se dohodli, že zaplatí americké vládě pokuty ve výši 4,3 miliardy dolarů za ukončení trestního případu. Na oplátku bylo společnosti Binance povoleno pokračovat v provozu při dodržování zákonů USA.

Nový projekt

Navzdory odstoupení od Binance zůstává CZ zapojen do kryptoměnového průmyslu. V březnu Zhao oznámil nový vzdělávací projekt věnovaný krypto a blockchainu a zdůraznil, že iniciativa nebude mít „žádné nové tokeny“.

Projekt s názvem Giggle Academy se specificky zaměřuje na mnohem mladší populaci nebo dvou až tříleté děti, podle CZ příspěvku na X z 18. dubna.

Source: Changpeng Zhao

24. dubna CZ představil logo svého nového vzdělávacího projektu. „Chtěli jsme, aby logo Giggle Academy ukazovalo mládí, zábavu, pozitivní energii a růst. Chceme také projevit úctu k našemu ‚dědictví Binance‘,“ napsal CZ .

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...