Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Share This Post

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že jeho virtuální stroj Ethereum (zkEVM) s nulovými znalostmi má v současné době výpadek kvůli problému s jeho blockchain sekvencerem.

V příspěvku na X Polygon ujistil své dva miliony sledujících, že problém je omezen konkrétně na zkEVM a neovlivňuje žádný jiný řetězec nasazený pomocí sady Polygon chain development kit (CDK).

„To má vliv pouze na Polygon zkEVM (což je jediný souhrn) a neovlivňuje Polygon PoS, Polygon CDK nebo jakýkoli řetězec, který byl nasazen pomocí Polygon CDK.“

Polygon objasnil, že problém pochází z blockchainového sekvenceru, který je zodpovědný za organizaci a kombinování transakcí do dávek před jejich předáním do inteligentní smlouvy Polygon zkEVM v hlavní síti Ethereum.

Blockchainová platforma zdůraznila, že pracuje na úplném vyřešení problému, a slíbila vydat komplexní „post-mortem“ prohlášení, jakmile bude záležitost vyřešena.

Polygon zveřejněný na X ohledně výpadku zkEVM. Zdroj: Polygon

Co na to komunita

Několik X uživatelů spekulovalo, proč krypto komunita mlčí ohledně neočekávaného prodlouženého výpadku sítě.

Jeden uživatel na X, 0xngmi, se svých 101 900 sledujících zeptal: „Proč nikdo nemluví o tom, že Polygon zkevm je mimo provoz 10 hodin a stále nefunguje?“

Výpadak zaznamenala dříve i Solana

K tomu dochází jen měsíc poté, co síť Solana zaznamenala výrazný výpadek.

Dne 6. února se produkce bloků v síti Solana zastavila na více než pět hodin, než validátoři síť restartovali. Od ledna 2022 zaznamenala Solana zhruba půl tuctu významných výpadků.

V březnu 2023 spustil Polygon zkEVM do své mainnetové beta verze ve snaze umožnit vývojářům nasadit chytré smlouvy se zvýšenou konečností a nižšími náklady.

Polygon tvrdil, že open-source zkEVM umožňuje decentralizovaným aplikacím škálovat prostřednictvím dávkování transakcí a odemknout tak vyšší výkon.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...