Analýza komodity Stříbro – Větší propad ceny po delším růstu

0
stříbro

V minulé analýze na stříbro jsem se stále držel své pozitivní teze, že nás čekají s tímto drahým kovem světlé zítřky. Ale taktéž jsem tvrdil, že nám trh s drahými kovy může nemile vysát skutečnost, že se úrokové sazby ze strany FEDu už zvyšovat nebudou.

Cena drahých kovů roste ve chvíli, kdy mají investoři strach a potřebují se do něčeho tzv. „schovat“. Na to jsou drahé kovy ideální prostředek. Takže když máme na akciových trzích velké propady a paniku, tak je logickým vyústěním, že nám poroste třeba zlato nebo právě stříbro. Jenže když už není tolik důvod k obavám, tak se kapitál přelije zase zpátky do akcií. No, pojďme se už podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF USD/unce stříbra

Analýza stříbro

Průraz trendové čáry

Jak je vidno v grafu, tak vyznačená uptrendová čára nevydržela a došlo k jejímu průrazu, což vyústilo k většímu propadu ceny. Následně došlo k menšímu růstu, ale trh se zastavil u rezistenčního pásma a cena se odrazila. Tím se nám teoreticky mohla začít tvořit downtrendová čára, která musí být proražena, aby kurz stříbra mohl pokračovat v dalším růstu.

Ta downtrendová čára je ale zatím jen pomocnou čárou, protože má pouze dva dotyky. Stále je vysoká šance, že tahle pomocná křivka nevydrží a budeme moci po této větší korekci pokračovat v dalším růstu. Pokud ale bude trh tuto trendovku respektovat i nadále, tak se cena stříbra neodvratně dostane zpátky do úrovně 14 USD/unce. Čímž by se mohlo vytvořit trojité dno a to by znamenalo, že naděje na ty světlé zítřky tu pořád je.

Ale pak tu je i scénář, kde by tato úroveň nevydržela a došlo by k jejímu průrazu. To by  znamenalo další masivní výplach a pokračování v medvědím trendu. Vytvořilo by se tím další nižší dno a to by spustilo lavinu výprodejů.

Co říkají indikátory?

U RSI praskla spodní trendová křivka, takže ten výplach byl neodvratný. Zároveň si ale všimněte té několikanásobné medvědí divergence, která na tomto indikátoru byla. Já jsem tuto divergenci v minulé analýze trochu podcenil, ale úplně jsem jí neignoroval. Je vidět, že i když vrcholy divergencí na RSI nejsou v překoupené oblasti, tak svoji váhu rozhodně mají.

Křivky MACD se pohybovaly ve vyznačeném klesajícím klínu a taktéž zde byla několikanásobná divergence. To znamená, že tu byl další signál, že korekce je neodvratná. Já to tedy odhadoval na průraz nahoru, ale ani 70% pravděpodobnost nestačila na několikanásobnou divergenci. U Stochastic RSI je taktéž vyznačená medvědí divergence, takže negativní signál tu byl až ze tří indikátorů.

Závěr

Zatím bych nad stříbrem nelámal hůl. Fakt, že se FED rozhodl nezvyšovat úrokové sazby, rozhodně drahým kovům dost uškodil, ale zatím není úplně jasné, kam se trh vydá. Na akciových trzích totiž není ještě úplně rozhodnuto, což právě drahým kovům stále nahrává do karet. Pokud ale akciové trhy silně ožijí, tak se dá čekat, že trh se stříbrem to do velké míry poškodí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na