Analýza komodity zlato – Trh se zlatem je neskutečně silný! Aktuálně se na grafu formuje býčí pattern bull pennant

Share This Post

Minulou analýzu na komoditu zlato bychom mohli označit jako za velmi optimistickou. Měli jsme i možnost se podívat na weekly graf pro lepší přehlednost dané situace. Takže pokud jste minulou analýzu nečetli, neváhejte a klikněte na odkaz výše. Trh totiž prorazil skrze klíčovou rezistenci (horní hrana rostoucího trianglu), a to hodně silným způsobem, takže průraz byl sám o sobě velmi přesvědčivý. Díky pokoření této rezistence se potvrdilo to, co už jsem dlouhodobě ve svých analýzách tvrdil.

A to, že je zlato na začátku nového bull runu. Zlato za posledních 6 týdnu vzrostlo na hodnotě o více než 12 %. Což je na tomto trhu vcelku nevídané, ale je to signálem pro to, že nákupní tlak sílí a může nás v následujících měsících zase mile překvapit. Jak již napověděl titulek analýzy, kurz zlata teď konsoliduje a formuje se do bull patternu, což znamená, že další pumpa je dost pravděpodobná.

Aktuální situace na grafu 1D TF GOLD/USD

analýza zlato

Korekce po průrazu z rostoucího trianglu

Během psaní minulé analýzy jsme zrovna byli po průrazu horní hrany trianglu, což byla velmi klíčová rezistence a její průraz znamenal vyvolání dalšího růstu. Díky tomu jsme mohli vidět hned několik velkých impulsních svíček. Růst kurzu ale nakonec po průrazu narazil na první větší rezistenci, která je na 1 425 USD/unce. Další růst byl v této hladině zamítnut – vyvolalo to menší korekci.

Trh se pokusil o průraz této hladiny během několika dní podruhé, ale i tento pokus selhal. Všimněte si, že při korekci se kurz hodně přiblížil k horní hraně trojúhelníku, za dotyk bych to ale určitě nepovažoval. Z toho důvodu si nemyslím, že došlo k retestu předchozí rezistence. S pullbackem kurzu k tomuto pásmu a tedy retestem této hladiny (1 360 USD/unce) se ale musí stále počítat.

Bull pennant (býčí praporek)

Vývoj ceny ale na pullback nevypadá, alespoň prozatím ne. Jak můžeme vidět v grafu, jasně se rýsuje býčí pattern bull pennant, takže je tu cca 70% pravděpodobnost, že další postup ceny bude spíše up. A vzhledem k tomu, že se pattern formuje zrovna pod rezistencí 1 425 USD/unce, průraz by z bull pennant zároveň znamenal i pokoření této rezistence. V takovém případě by další překážkou byl S/R level 1 454 USD/unce a další nejbližší 1 479 USD/unce. Pokud cena z bull pennant pumpne, což je spíše očekáváno, tak je target cca 1 530 USD/unce, a to by znamenalo další posílení přibližné o 7 %.

Musíme samozřejmě kalkulovat i s tím, že pattern selže. V takovém případě by s největší pravděpodobností došlo k zmiňovanému retestu horní hrany trianglu, což byla klíčová rezistence na trhu. V tomhle scénáři by bylo nejvíce reálné, že by se z tohoto S/R levelu stal silný support, protože v minulosti tahle hladina fungovala jako silná rezistence.

A to by bylo potvrzené retestem tohoto pásma, což znamená přesvědčivý odraz kurzu od horní hrany trianglu a pokračování v dalším růstu. Další klíčový support považujeme uptrendovou křivku. Kdyby praskla, vyvolalo by to výprodeje a technicky bychom tu měli velký problém. Z toho, co ale vidím na grafu, si myslím, že tohle trhu nějakou dobu vážně nehrozí.

Je třeba zdůraznit, že oba zmíněné supporty musejí vydržet, a to i horní hrana trojúhelníku. Pokud by se kurz dostal přes tuto hranici, jednalo by se o falešný průraz a měli bychom tady hodně škaredý bull trap, který by býky zdecimoval. Vyústilo by to v silný prodejní tlak a měli bychom s velkou pravděpodobností po bull runu.

Indikátory

Pojďme si nyní rozebrat, co nám ukazují indikátory. Jak můžeme vidět, RSI indikátor byl už v opravdu vysokých hodnotách (87), tudíž nějaký propad byl více než očekávaný. Hodnoty RSI spadly na cca 58 a od té doby je momentum krátkodobě pozitivní. Na RSI je tedy stále prostor pro další růst. Co se týče MACD, na tomhle indikátoru došlo k bearish crossu, což znamená negativní setrvačnost. Pokud ale dojde k breakoutu z bull patternu up, hned vzápětí by mohlo dojít k bullish crossu křivek MACD, a to by zase momentum obrátilo. Stochastic RSI je v přeprodaných hodnotách a setrvačnost startuje pozitivním směrem.

Komentář/zprávy

Předseda rady Federální rezervní banky v USA se vyjádřil ohledně možného návratu ke „zlatému standardu“. Podle něj by nebyl dobrý nápad znovu zavést zlatý standard ve Spojených státech. Na středečním slyšení ve sněmovně reprezentantů řekl šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell, že Kongres bude muset schválit zákon, který pozmění cíle pro strůjce politik.

Pokud bude jejich práce stabilizace dolaru vůči zlatu, dle Powella by zase jiné věci kolísaly v neprospěch ekonomiky. Zaměstnanost a cenová stabilita může trpět, pokud se změní priority, řekl šéf FEDu a prohlásil, že je to důvod, proč každá země opustila zlatý standard před desítkami let.

Závěr

Technicky zlato rozhodně up. V přítomnosti kurz hezky konsoliduje v bullish patternu, takže při „ceteris paribus“ (nezměněných podmínek) je nejvíce pravděpodobný breakout skrze horní hranu patternu, což by současně při vytvoření vyššího high způsobilo zesílení nákupního tlaku a proražení zaznačených S/R levelů. Co se týče fundamentu, trápí mě stále reálnější možnost snižování úrokových sazeb FEDem. To by byl pro trh se zlatem dost negativní šok. A těžko říci, jak by se s tímto šokem vypořádal.

Dosavadní růst kurzu zlata byl právě z velké míry zapříčiněn zvýšením sazeb a jak jistě víte, tak i geopolitckou situací na světě. Spolu se sílící obchodní válkou mezi Čínou a USA vše nahrávalo dalšímu růstu na ceně tohoto drahého kovu. Nemluvě o tom, že velké země se snaží své zlaté rezervy navyšovat. V souvislosti s navyšováním zlatých rezerv je často zmiňované Rusko, protože hodnota ruských zlatých rezerv se blíží k 500ti miliardám dolarů. Pokud tedy nakupují velké státy, je jasné, že cena spíše poroste. 

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Microsoft – Akcie Microsoftu od začátku roku trhají rekordy, přijde ale už větší korekce?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....