Australii trápí obrovské množství „riskujících“ investorů do kryptoměn

Share This Post

Šéf australského regulátora finančních služeb Joe Longo vyvolal poplach kvůli obrovskému množství lidí, kteří během pandemie investovali do „neregulovaných, volatilních“ kryptoaktiv. 

Longo, předseda Australské komise pro cenné papíry a investice (ASIC), uvedl ve čtvrteční zprávě pro média svůj výzkum provedený v listopadu 2021, který se zabýval investičním chováním po vypuknutí pandemie COVID-19, a uvedl: 

„Znepokojuje nás počet dotázaných lidí, kteří uvedli, že investují do neregulovaných, nestálých produktů kryptoaktiv.“

Průzkum zjistil, že krypto je druhý nejběžnější investiční produkt, přičemž 44 % dotázaných uvedlo, že jej drží. Z těchto investorů 25 % uvedlo, že kryptoaktiva byla jedinou investiční třídou, do které byli zapojeni. 

Longo uvedl, že výzkum zdůrazňuje „přitažlivost kryptoaktiv pro trh“, ale že investoři nemusí vědět, jaká rizika podstupují:

„Podle průzkumu pouze 20 % vlastníků kryptoměn považovalo svůj investiční přístup za ‚riskování‘, což vyvolává obavy, že investoři nerozumí rizikům této třídy aktiv.“

Dodal, že vzhledem k tomu, že pro investory existují „omezené ochrany“, nedostatek porozumění mezi drobnými investory je „důležitým důvodem pro regulaci kryptoaktiv za účelem lepší ochrany investorů“.

Opoziční senátor Andrew Bragg souhlasil s Longem, že je potřeba větší regulace a postrčit  zákonodárce, aby rychle jednali, aby ochránili investory.

Politika by neměla kryptoměny potlačovat

Australský právník v oblasti digitálních aktiv Joni Pirovich však uvedl, že panuje zmatek ohledně toho, zda je ASIC správně vybaven k tomu, aby dohlížel na vydavatele tokenů.

Pirovich, který je ředitelem společnosti Blockchain & Digital Assets – Services + Law, poznamenal, že v Austrálii vytváří vydávání tokenů a obchodování s nimi zajímavý hlavolam pro tvůrce politik, protože jakmile jsou tokeny vydány a poté obchodovány na otevřeném trhu, stává se to záležitostí kryptoměn.

„Existuje prostor pro to, aby burzy tokenů dozrály a vyvinuly standardy osvědčených postupů, aby také lépe informovaly své zákazníky, a reforma politiky by to neměla potlačit.“

Závěr

Poznámky předsedy ASIC přicházejí v době, kdy obchodování s kryptoměnami ještě není v Austrálii plně regulováno, což způsobilo, že některé průmyslové skupiny narážely na zástupce v ASIC na začátku tohoto roku. 

Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) dohlíží na finanční aktivitu v Austrálii a převzala regulační dohled nad investicemi do kryptoměn v zemi.

Průzkum ASIC shromáždil svá data od 1 053 dospělých Australanů ve věku alespoň 18 let, kteří v období od března 2020 do listopadu 2021 obchodovali s cennými papíry, deriváty nebo kryptoměnami.

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...