Binance získává regulovanou kryptoburzu v Japonsku

Share This Post

Kryptoměnová burza Binance plánuje znovu vstoupit na japonský trh poté, co získala 100% podíl v licencovaném poskytovateli krypto služeb v zemi.

V oficiálním veřejném oznámení z 30. listopadu generální ředitel Binance Changpeng Zhao uvedl, že kryptoburza se zavázala znovu vstoupit na japonský trh v souladu s regulačními předpisy. Akvizice Sakura Exchange BitCoin (SEBC), licencované společnosti Japan Financial Services Agency, by po čtyřech letech znamenala opětovný vstup globální burzy na japonský trh.

Mluvčí Binance mluvil o důležitosti nejnovější akvizice:

„Můžeme říci, že akvizice SEBC znamená první licenci Binance ve východní Asii, a protože Asie je trh s potenciálem, doufáme, že expandujeme do dalších regionů.“

Binance se umí vrátit

Společnost Binance musela v roce 2018 ukončit své operace a plánuje otevřít ústředí v Japonsku po oznámení FSA o provozování bez licence. Japonská vláda varovala kryptoburzu znovu v roce 2021 z podobných důvodů.

Akvizice regulovaného subjektu Binance za účelem vstupu na krypto trh, kde bylo obtížné získat licenci nezávisle, není nic nového. Již dříve se Binance podařilo znovu vstoupit na malajský trh poté, co získala podíl v regulovaném subjektu.

Podobně burza znovu vstoupila na singapurský trh s 18% podílem na regulované burze cenných papírů. Krypto burze se také podařilo získat přístup do britské platební sítě prostřednictvím partnerství s Paysafe poté, co jí regulační orgány odmítly přístup.

Kryptopolitika v Japonsku

Japonsko je považováno za jednu z prvních kryptonárodních zemí, které zavedly určitou formu regulace obchodování s krypto aktivy. I když byl japonský přístup k regulacím kryptoměn přísný, byl široce oceněn a země G20 dokonce konzultovaly s národem globální parametry kryptoměn.

Japonsko nedávno dále zmírnilo svou regulační politiku , aby podpořilo více krypto startupů a umožnilo jim vzkvétat a usnadnilo seznamování coinů.

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...