Binance získává regulovanou kryptoburzu v Japonsku

Share This Post

Kryptoměnová burza Binance plánuje znovu vstoupit na japonský trh poté, co získala 100% podíl v licencovaném poskytovateli krypto služeb v zemi.

V oficiálním veřejném oznámení z 30. listopadu generální ředitel Binance Changpeng Zhao uvedl, že kryptoburza se zavázala znovu vstoupit na japonský trh v souladu s regulačními předpisy. Akvizice Sakura Exchange BitCoin (SEBC), licencované společnosti Japan Financial Services Agency, by po čtyřech letech znamenala opětovný vstup globální burzy na japonský trh.

Mluvčí Binance mluvil o důležitosti nejnovější akvizice:

„Můžeme říci, že akvizice SEBC znamená první licenci Binance ve východní Asii, a protože Asie je trh s potenciálem, doufáme, že expandujeme do dalších regionů.“

Binance se umí vrátit

Společnost Binance musela v roce 2018 ukončit své operace a plánuje otevřít ústředí v Japonsku po oznámení FSA o provozování bez licence. Japonská vláda varovala kryptoburzu znovu v roce 2021 z podobných důvodů.

Akvizice regulovaného subjektu Binance za účelem vstupu na krypto trh, kde bylo obtížné získat licenci nezávisle, není nic nového. Již dříve se Binance podařilo znovu vstoupit na malajský trh poté, co získala podíl v regulovaném subjektu.

Podobně burza znovu vstoupila na singapurský trh s 18% podílem na regulované burze cenných papírů. Krypto burze se také podařilo získat přístup do britské platební sítě prostřednictvím partnerství s Paysafe poté, co jí regulační orgány odmítly přístup.

Kryptopolitika v Japonsku

Japonsko je považováno za jednu z prvních kryptonárodních zemí, které zavedly určitou formu regulace obchodování s krypto aktivy. I když byl japonský přístup k regulacím kryptoměn přísný, byl široce oceněn a země G20 dokonce konzultovaly s národem globální parametry kryptoměn.

Japonsko nedávno dále zmírnilo svou regulační politiku , aby podpořilo více krypto startupů a umožnilo jim vzkvétat a usnadnilo seznamování coinů.

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....