Bitcoin by mohol do konca roka dosiahnuť 100 tisíc dolárov!

Share This Post

Čo si budeme rozprávať, bitcoin už v minulosti určite zažil lepšie časy. V stredu dostal poriadny výprask, keď sa jeho cena priblížila k hranici 20 000 USD. Odvtedy sa cena BTC (spoločne s ostatnými kryptomenami) trochu spamätala (situácia platí v čase písania článku, kedy sa cena bitcoinu pohybuje nad 21 000 dolármi). 

Dôležitým kamienkom do mozaiky je potom aj fakt, že americká centrálna banka oznámila najväčšie zvýšenie úrokových sadzieb za posledných tridsať rokov.

Napriek tomuto chaosu zostáva, podľa výsledkov nedávno zverejneného prieskumu, väčšina správcov kryptofondu naďalej býčia a niektorí z nich predpokladajú, že bitcoin môže do konca roka ešte dosiahnuť na 100 000 dolárov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Bitcoin stále môže zvrátiť aktuálny trend

Podľa výsledkov štúdie, uskutočnenej spoločnosťou PricewaterhouseCoopers (PWC), ktorá sa zaoberá finančnými službami, sa väčšina opýtaných manažérov kryptofondov domnieva, že najžiadanejšie kryptoaktivum na svete sa stále ešte môže dostať zo dna a do konca tohto roka dosiahnuť hodnotu medzi 75 000 a 100 000 dolármi.

Správa „4th Annual Global Crypto Hedge Fund Report“ vychádza z aprílového prieskumu medzi 77 manažérmi špecializovaných krypto hedgeových fondov, ktorí tiež uviedli, že suma nimi spravovaných aktív (AUM) vlani presiahla 4 miliardy dolárov.

Rovnako ako v predchádzajúcich verziách prieskumu požiadala spoločnosť PWC – jedna zo štyroch veľkých svetových účtovných firiem – respondentov o predpoveď ceny bitcoinu na konci roku 2022. Napriek negatívnej situácii na trhu s kryptomenami v dobe vykonávania štúdie zostávajú manažéri hedgeových fondov voči tejto kryptomene prekvapivo pozitívne naladení.

Najviac býčia väčšinová predpoveď: Bitcoin za 100 000 dolárov

“Dali sme manažérom kryptofondu možnosť prispieť svojimi odhadmi, kde sa bude cena BTC a celková trhová kapitalizácia kryptomien nachádzať 31. decembra tohto rokA (2022).”

Väčšina odhadov (42 %) vidí cenu bitcoinu do konca roka 2022 medzi 75 000 a 100 000 dolármi, zatiaľ čo ďalších 35 % ju umiestnilo na hodnoty medzi 50 000 a 75 000 dolármi.

Väčšina respondentov sa ďalej domnieva, že celková hodnota trhu s kryptomenami, ktorá v čase uzavretia štúdie predstavovala približne 1,5 bilióna dolárov, bude na konci roka ešte vyššia.

John Garvey, vedúci globálnych finančných služieb spoločnosti PWC v Spojených štátoch, uviedol, že nedávny kolaps spoločnosti Terra jasne ilustruje inherentné riziká spojené s digitálnymi aktívami. Podľa neho bude trh aj naďalej vykazovať volatilitu, ale dozrieva.

Okrem obrovského rozvoja kryptomenových hedžových fondov v uplynulom roku tiež výskum zdôraznil pokračujúcu dominanciu bitcoinu ako v rámci kryptomenových hedžových fondov, tak aj tradičnejších fondov.

Záver

Len ťažko si teraz človek pri pohľade na graf dokáže predstaviť, že by sa cena BTC skutočne na konci roka mohla dostať na 100 000 dolárov. Navyše prázdniny pred nami, a to je väčšinou „uhorková sezóna“. Lenže bitcoin vie prekvapiť a rovnako rýchlo, ako padal, vie aj vystreliť smerom nahor.

Mohlo by vás tiež zaujímať: [SPRÁVY] • Jeffrey Gundlach vidí pokles bitcoinu na 10 tisíc dolárov • a ďalšie články

Zdroj: bitcoinist.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...