Bitcoin prožívá déjà vu z října 2020 – tvrdí Rekt Capital. Nastane znovu bullrun a nové ATH?

Share This Post

Aktuální stav na trhu s kryptoměnami se náramně podobá situací z října 2020. Obchodníci a analytici v současnosti diskutují o tom, co bude dál? Hlavním tématem je samozřejmě Bitcoin.

Situace na trhu

Co se týče Bitcoinu je stále velmi sporné, zda jsme svědky bullrunu. Bitcoin se dvakrát pokusil překročit hranici 40 500 USD, ale tyto pokusy byly vždy odmítnuty ze strany medvědů. Po prvním pokusu prorazit rezistenci se BTC na krátko propadl na úroveň 37 500 USD, kde se však dlouho nezdržel. V době psaní tohoto článku probíhal velký souboj býků a medvědů na úrovni rezistence, takže se možná dočkáme úspěšného a dlouho očekávaného proražení.

BTC / USD, 30 - minutový time frame. Zdroj: TradingView
BTC / USD, 30 – minutový time frame. Zdroj: TradingView

Přečtěte si také naši aktuální analýzu BTC:  Analýza BTC – ukončíme dvouměsíční akumulační zónu?

Nastane býčí trend?

Pokud bychom si porovnali, kolik analytiků sází na další růst BTC, tak by jich bylo určitě víc než těch, kteří se obávají poklesu. Rostoucí trend může naznačovat i fond Grayscale Bitcoin Trust, jehož prémie jsou na nejvyšší úrovni za poslední měsíce. Instituce tedy opět vidí naději v Bitcoinu.

Může Vás zajímat:  TOP 3 kryptoměny na tento týden (Týden 26/2021)

Chceš se naučit analyzovat grafy? Máme tu pro tebe VIP trading room. Najdeš zde signály, denní update trhu, 200 video návodů a hlavně pomoc od profesionálních traderů. S námi nezmeškáte žádnou příležitost na trhu. Kryptoměny, indexy a forex denně monitorujeme za tebe a hledáme signály, které následně předáváme do naší skupiny.  >>> Shlédnout nabídku <<<

Prožívá Bitcoin Deja vou?

Populární nezávislý analytik Rekt Capital upozorňuje na graf Bitcoinu, u kterého můžeme vidět podobnost se situací z října 2020, tedy těsně předtím než BTC odstartoval cestu na nové historické maximum. Pokud se bude minulost opakovat, budeme s velkou pravděpodobností svědky nového ATH. Toto jsou však všechno pouze předpoklady. Na trhu s kryptoměnami nikdo nedokáže s určitostí říci, co bude následovat.

Situace altcoinů

Velké procento zisků, které zaznamenal trh s altcoiny, se vrátilo zpět na trh poté, co opadla euforie falešných zpráv o Amazonu. Mezi nejvýraznější coiny s vysokou ztrátou patřil již tradičně Dogecoin s 10 % poklesem a překvapivě perspektivní Solana s 10,8 % ztrátou.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn je aktuálně na úrovni 1,488 bilionu USD a mírná dominance Bitcoinu je téměř 48 %.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...