Bitcoin stoupl o $3000, altcoiny dále stagnují, co se bude dít v dubnu?

Bitcoin stoupl o $3000, altcoiny dále stagnují, co se bude dít v dubnu?

Trh s kryptoměnami v posledních hodinách slušně stoupl. Bitcoin udělal více než 3000 dolarů. Ze včerejšího lokálního minima 53 000 USD je to dokonce 4000 dolarů. Reakce trhu na včerejší pokles pod support je docela jasná. Býci opět přebírají kontrolu. Pokud Bitcoin udrží nad podpůrnou hladinou 56 000 dolarů, bude to velmi dobré znamení.

Bitová známka 1 h BTC / USD
1h BTC/USD Bitstamp

Konsolidace Bitcoinu kolem hladiny vyznačené zelenou čarou trvá již více než dva týdny. Bude zajímavé sledovat, jak dlouho to ještě potrvá a kdy začne na kryptoměny působit americký ekonomický stimulus ve výši 1900 miliard dolarů.

Naši nejnovější analýzu Bitcoinu najdete zde:

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má za sebou průraz, co nyní?

Akciové trhy se zpožděním následují Bitcoin

Jak jsme psali včera, Bitcoin funguje jako kanárek pro akciové indexy. Je velmi citlivý na příliv a odliv kapitálu z trhu a tím, že se obchoduje nepřetržitě, často dopředu ukazuje směr, kterým se vydají ostatní aktiva.

Včera klesl na 53 000 dolarů a po otevření burz padly i akcie. Index S&P 500 má za sebou pokles o 0,76%, Dow Jones padl o 0,94%.

Takže dnes by měly indexy opět růst. S trochou štěstí lze tento týden dosáhnout i nového historického maxima, což by mohlo do trhu přidat optimismus a investoři opět hodí o něco více peněz i do “rizikových” kryptoměn.

Bude zajímavé sledovat trh s kryptoměnami, až začne duben. Březen je totiž historicky měsíc korekcí, zatímco duben bývá k Bitcoinu vlídnější.

Chcete nakupovat Bitcoin, Ethereum či další kryptoměny? Jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, která nabízí nejlepší služby na trhu a široký výběr coinů. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Většina altcoinů nestíhá za BTC

Měsíc dlouhá korekce a následná konsolidace se negativně projevuje na altcoinech. Ty dnes za Bitcoinem nestíhají a až na pár výjimek jsou většinou v červených číslech.

Bitcoin za posledních 24 hodin stoupl o 4%, u Etherea jsou to necelá 2% a třetí BNB udělal 3%. Chvíli vypadal zajímavě Uniswap token UNI, který prudce stoupl o 20% po spuštění třetí verze DEXu Uniswap V3. HYPE však dlouho nevydržel a UNI padl zpět.

Zajímavě vypadá THETA. Ta už několik dní po sobě dělá slušná procenta a za posledních 24 hodin tento coin stoupl o 11%. Za týden udělal téměř 90%, čímž se probojoval na 9. příčku v kapitalizaci. Daří se i nativnímu tokenu burzy crypto.com CRO, či Filecoinu.

Mohlo by vás také zajímat: Mineři vs. vývojáři – Víte, proč se najednou urychluje přechod na Ethereum 2.0?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.