Bitcoinu a Ethereu hrozí kapitulace

Share This Post

Bitcoin a Ethereum stále klesají, zatímco strach z globálního makroekonomického prostředí eskaluje. Ztráty by se mohly zrychlit, protože se zdá, že obě kryptoměny porušují životně důležité zóny poptávky.

Bitcoinu a Ethereum hrozí nebezpečí

Zhruba 110 miliard dolarů bylo o víkendu vymazáno z trhu kryptoměn, čímž se bitcoin i ethereum ocitly v úzkých.

Bitcoin

Kryptoměna číslo jedna se za poslední čtyři dny propadla o 15,5 % a klesla z maxima 39 850 USD na minimum 36 665 USD. Downswing umožnil bitcoinu prolomit klíčovou oblast podpory. Vzhledem k tomu, že se zdá, že prodejní tlak zrychluje, by mohl být bitcoin vázán na další ztráty.

Z technického hlediska bitcoin ve svém denním grafu prorazil spodní hranici paralelního kanálu. Takové chování trhu předpokládá strmou korekci stejně významnou, jako je šířka vzoru, která projektuje cíl mezi 29 620 a 28 060 dolary. Přesto by minimum z 25. ledna 32 850 USD mohlo sloužit jako podpůrná zóna, takže pesimistický výhled by potvrdilo pouze trvalé prolomení této úrovně.

Zdroj: TradingView
Zdroj: TradingView

Ethereum

Ethereum také zaznamenalo za poslední čtyři dny pokles ceny o více než 15,5 % a ztratilo více než 500 bodů na tržní hodnotě. Druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace se nyní drží nad rozhodující úrovní podpory 2 500 $. Trvalé třídenní uzavření pod touto oblastí poptávky může vést ke značným ztrátám.

Vytvoření symetrického trojúhelníku na třídenním grafu Etherea naznačuje, že prolomení úrovně podpory 2 500 USD by mohlo vést k poklesu o 64,7 %. Prolomení 78,6% úrovně Fibonacciho retracementu na 2 150 USD by mohlo být prvním znamením potvrzení medvědího výhledu. Pak by se Ethereum mohlo pohybovat kolem 1 720 USD před kapitulací poblíž úrovně 900 USD.

Zdroj: TradingView
Zdroj: TradingView

Současné technické podmínky naznačují, že bitcoin a ethereum jsou nuceny k strmé korekci. Vzhledem k vysoké volatilitě na trhu s kryptoměnami by však mohla být medvědí teze vyvrácena. Bitcoin by musel získat zpět 38 000 USD, aby měl šanci dosáhnout vyšších maxim, zatímco Ethereum by muselo prolomit úroveň odporu 3 270 USD, aby mohlo dojít k vzestupu.

Related Posts

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...

Množstvo Etherea na burzách kleslo na päťročné minimum

Už od septembra 2022 klesá množstvo tokenov Etherea (ETH)...

Ron DeSantis: Ľudia majú právo na Bitcoin

Floridský guvernér Ron DeSantis, známy svojim kladným krypto postojom,...

Bitfinex: Bitcoin sa stále používa ako dlhodobé aktívum

Najnovšia správa kryptomenovej burzy Bitfinex ukazuje, že Bitcoin sa...

Bitcoin bude do konca roka jasným kráľom kryptomien

Bitcoin je pripravený do konca roka 2023 získať kryptomenový...