Brazílska kryptoburza bola licencovaná ako poskytovateľ platieb

Share This Post

Brazílska kryptomenová platforma Mercado Bitcoin, s novo získanou licenciou od centrálnej banky, sa premení na poskytovateľa platobných služieb. Tento krok umožní burze ponúkať svojim zákazníkom špecifické služby v oblasti digitálneho bankovníctva.

Brazílska kryptoburza a digitálne bankovníctvo

Dňa 2. júna tohto roku brazílska centrálna banka udelila licenciu na poskytovanie platieb miestnej kryptoburze Mercado Bitcoin, ako oznámili miestne médiá. Táto licencia umožňuje spoločnosti začať svoje nové fintechové riešenie s názvom MB Pay.

Generálny riaditeľ materskej spoločnosti Mercado Bitcoin 2TM, Roberto Dagnoni, v rámci získanej licencie centrálnou bankou vyhlásil:

Získanie súhlasu od centrálnej banky je pre nás kľúčovým míľnikom, ktorý nám umožňuje ďalší rozvoj nášho podnikania a vylepšenia služieb pre našich klientov.

Vzhľadom na postavenie ako platobná inštitúcia bude kryptoburza Mercado Bitcoin schopná ponúkať špecifické služby v oblasti digitálneho bankovníctva pre brazílskych používateľov, ktorí držia kryptomeny na burzových účtoch. Tieto služby budú zahŕňať digitálne investície s pevnými výnosmi, stávkovanie a ďalšie finančné transakcie. V blízkej budúcnosti sa tiež očakáva uvedenie debetnej karty, ktorá poskytne prístup ku kryptomenám.

Fintechové riešenie spoločnosti Mercado Bitcoin bolo pôvodne naplánované na rok 2021, ale kvôli procesu regulačného schvaľovania došlo k jeho odkladu. Táto inovácia bola oznámená v ten istý deň, kedy bolo spoločnosti Mercado Bitcoin nariadené vrátiť skupine investorov viac ako 2 182 bitcoinov. Títo investori tvrdili, že spoluzakladateľ a bývalý manažér zadržal ich finančné prostriedky počas údajného hackerského útoku v roku 2013.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 476 USD podľa KMC.

Záver

Brazília sa radí medzi významné štáty Latinskej Ameriky, kde adopcia kryptomien dosahuje vysoké čísla. Medzi najväčších priekopníkov tejto oblasti však stále patrí El Salvador, ktorý Bitcoin uznal ako svoju legálnu menu. Na oficiálnu správu tamojšieho portálu Valor Globo sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1] 

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...