Prípad Ripple: Advokát XRP odhaduje víťazstvo SEC na “menej ako 3 %”

Share This Post

V prebiehajúcej právnej bitke medzi spoločnosťou Ripple a Komisiou pre cenné papiere Spojených štátov (SEC) vyjadril renomovaný právnik a zakladateľ CryptoLaw John Deaton svoju dôveru v šance spoločnosti Ripple na víťazstvo. S blížiacim sa záverom súdneho sporu Deaton odhadol šance SEC na dosiahnutie jednoznačnej výhry súdneho sporu na menej ako 3 %.

Okrem toho prisúdil 50 % pravdepodobnosť tomu, že Ripple uspeje prostredníctvom rozsudku tzv. „splitting the baby“ rozsudku.

Splitting the Baby – decentralizáciou smerom od cenných papierov

Termín “splitting the baby” sa vzťahuje na to, že sudkyňa Torresová by prípadne rozhodla, že XRP bolo pred rokom 2018 ponúkané ako neregistrovaný cenný papier. Nedávny posun v prípade, ktorého sa týkajú napríklad Hinmanove dokumenty (ktoré odkazujú na prejav bývalého riaditeľa SEC Williama Hinmana z roku 2018), však naznačuje, že kryptomeny môžu po dosiahnutí dostatočnej úrovne decentralizácie legislatívne akoby „prejsť“ z cenných papierov na komodity.

Zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse a ďalší vedúci pracovníci už dlho očakávali vyriešenie žaloby, Deaton zdôraznil, že sudkyňa Torresová pravdepodobne dospeje ku konečnému rozhodnutiu pred 30. septembrom tohto roku. 

Deaton tiež upozornil na takzvaný „six-month list“, teda zoznam nevybavených rozsudkov, ktorý musia okresní sudcovia predkladať Kongresu. Tieto zoznamy sú zverejňované posledný deň v marci a v septembri a odkrývajú prípadné dlhšie oneskorenia. Je pozoruhodné, že sudkyňa Torresová sa na tomto zozname nikdy neobjavila, čo naznačuje jej odhodlanie efektívne vybavovať jednotlivé prípady.

Okrem toho sa Deaton podelil po priaznivom rozsudku o svoje predpovede týkajúce sa  ceny XRP, native tokenu spoločnosti Ripple. Naznačil pritom, že sa mu zdá rozumné rozpätie medzi 2 a 10 dolármi.

Potenciálna budúcnosť Ripplu

S výhľadom do budúcnosti Deaton vyzval komunitu Ripplu, aby pozorne sledovala 13. jún, pretože odtajnenie Hinmanových dokumentov by mohlo mať na prípad významný vplyv. Rovnako sa objavili zvesti o možnom vstupe spoločnosti Ripple na burzu prostredníctvom initial public offering (IPO) po tom, čo bude súdny proces ukončený.

Vzhľadom k Deatonovej neochvejnej dôvere v šance spoločnosti Ripple a blížiacemu sa rozhodnutiu sudkyne Torresovej má výsledok súdneho sporu Ripple-SEC významné dôsledky pre celé odvetvie kryptomien.

Podľa tweetu novinárky Eleanor Terrettovej z Fox Business z 2. júna usporiadala spoločnosť Ripple „road show“, kde sa stretla s investormi, aby získala ich záujem o initial public offering.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...