VanEck predpovedá, že Ethereum dosiahne do roku 2030 11 800 USD

Share This Post

Nedávny hard fork Etherea, ktorý umožňuje používateľom vybrať stakované mince, je podľa VanEcka, amerického správcu aktív, pripravený postaviť kryptomenu ako impozantného súpera proti ETF.

Ethereum prekoná hranicu 11 000 USD

Spolu s očakávaním, že ETH bude tvoriť 70 % protokolov inteligentných zmlúv, by druhá najväčšia kryptomena na svete mohla v roku 2030 dosiahnuť 11 800 dolárov, uviedol VanEck vo svojej nedávno vydanej správe o predpovedi ceny Etherea.

Za predpokladu, že ETH zaujíma 70 % trh medzi protokolmi inteligentných zmlúv, môže v roku 2030 dosiahnuť cenu 11 800 dolárov.

Ak by sa VanEckove projekcie naplnili, znamenalo by to, že Ethereum by do roku 2030 zaznamenalo nárast ceny o 531 % zo súčasných úrovní. Okrem toho VanEck uvádza, že príjmy siete ETH vzrastú z ročnej miery 2,6 miliardy dolárov až na 51 miliárd dolárov do roku 2030.

Cenová prognóza

VanEck uviedol, že najnovšia cenová prognóza bola vytvorená pomocou projekcií peňažných tokov a výpočtov plne zriedeného ocenenia (FDV). Presnejšie povedané, manažér fondu vyhodnotil Ethereum odhadom peňažných tokov za rok, ktorý skončil 30. apríla 2030.

Správca aktív dospel k svojim údajom o peňažných tokoch projekciou príjmov z Etherea a odpočítaním globálnej daňovej sadzby a znížení príjmov z validátora. Potom spoločnosť VanEck uviedla, že použila viac odhadov s použitím dlhodobého odhadovaného peňažného toku vo výške 7 %, mínus miera dlhodobého rastu kryptomien vo výške 4 %.

Nakoniec investícia dorazila na FDV do roku 2030, bola vydelená očakávaným počtom tokenov v obehu a konečné číslo bolo znížené o 12 %.

Záver

V čase písania sa ETH obchodovalo za 1 883 USD, čo predstavuje rast o 4,2 % za posledných 24 hodín. Za posledný mesiac kryptomena klesla o 1,7 %, hoci jej medziročné zisky zostávajú silné na cca 55 %. Celú správu spoločnosti VanECK nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...