Výnosy kryptoměn souvisejících s AI vzrostly po spuštění ChatGPT až o 41 %

Share This Post


Nedávná studie provedená výzkumníky z Blockchain Research Lab v Hamburku v Německu ukazuje, že spuštění ChatuGPT ze strany OpenAI představovalo rostoucí scénář pro kryptoměnová aktiva související s umělou inteligencí (AI). 

ChatGPT, který byl spuštěn v listopadu 2022, se rychle stal jednou z nejrychleji rostoucích webových platforem v historii, nasbíral 1 milion denních uživatelů během pouhých pěti dnů a dosáhl hranice 100 milionů měsíčních uživatelů do ledna 2023. Od června 2023 společnost OpenAI nezveřejnila žádné oficiální statistiky uživatelů, ale některé zprávy naznačují, že počet může být až k 1 miliardě.

Popularita aplikace měla zřejmě následný efekt na všechny věci AI, přičemž kryptoměna není výjimkou. Podle výzkumníků:

„Spuštění ChatuGPT mělo významný dopad na výkon kryptoaktiv souvisejících s umělou inteligencí, a to navzdory tomu, že celkový trh s kryptoměnami je v medvědím stavu. Pomocí syntetických rozdílů jsme zjistili průměrné zvýšení cen o nejméně 10,7 % (35,5 %) v období jednoho měsíce (dvou měsíců) po uvedení na trh.“

Proč investoři vsadili na krypto

Podle výzkumu stojí za vzestupem mediální a marketingový humbuk. Navíc investoři vnímali krypto aktiva související s umělou inteligencí jako atraktivní kvůli potenciálu po uvedení na trh.

Podle studie mohly tyto faktory přispět k tomu, že institucionální investoři přesouvali financování směrem k velkým technologickým projektům umělé inteligence. Výzkumníci naznačují, že tento posun mohl vést k tomu, že drobní investoři následovali ostatní a investovali do kryptoměn, jak přímo, tak nepřímo souvisejících s prostorem AI.

Výzkumníci také spekulují, že schopnosti ChatuGPT jako vzdělávacího nástroje mohou podporovat efekty šíření informací na trhu s kryptoměnami tím, že vybaví retailové investory schopností destilovat složité a technické koncepty, a tím usnadnit informovanější investiční rozhodnutí.

Závěr

Aktiva v oblasti kryptoměn, která nesouvisejí s umělou inteligencí, pokračovala ve stejném období v bočním trendu, který završila propadem. Nálada na trhu zůstává nízká od června 2023, přičemž vyhledávání výrazu „krypto“ na vyhledávači Google kleslo na nejnižší úroveň od roku 2020.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...