Výnosy kryptoměn souvisejících s AI vzrostly po spuštění ChatGPT až o 41 %

Share This Post


Nedávná studie provedená výzkumníky z Blockchain Research Lab v Hamburku v Německu ukazuje, že spuštění ChatuGPT ze strany OpenAI představovalo rostoucí scénář pro kryptoměnová aktiva související s umělou inteligencí (AI). 

ChatGPT, který byl spuštěn v listopadu 2022, se rychle stal jednou z nejrychleji rostoucích webových platforem v historii, nasbíral 1 milion denních uživatelů během pouhých pěti dnů a dosáhl hranice 100 milionů měsíčních uživatelů do ledna 2023. Od června 2023 společnost OpenAI nezveřejnila žádné oficiální statistiky uživatelů, ale některé zprávy naznačují, že počet může být až k 1 miliardě.

Popularita aplikace měla zřejmě následný efekt na všechny věci AI, přičemž kryptoměna není výjimkou. Podle výzkumníků:

„Spuštění ChatuGPT mělo významný dopad na výkon kryptoaktiv souvisejících s umělou inteligencí, a to navzdory tomu, že celkový trh s kryptoměnami je v medvědím stavu. Pomocí syntetických rozdílů jsme zjistili průměrné zvýšení cen o nejméně 10,7 % (35,5 %) v období jednoho měsíce (dvou měsíců) po uvedení na trh.“

Proč investoři vsadili na krypto

Podle výzkumu stojí za vzestupem mediální a marketingový humbuk. Navíc investoři vnímali krypto aktiva související s umělou inteligencí jako atraktivní kvůli potenciálu po uvedení na trh.

Podle studie mohly tyto faktory přispět k tomu, že institucionální investoři přesouvali financování směrem k velkým technologickým projektům umělé inteligence. Výzkumníci naznačují, že tento posun mohl vést k tomu, že drobní investoři následovali ostatní a investovali do kryptoměn, jak přímo, tak nepřímo souvisejících s prostorem AI.

Výzkumníci také spekulují, že schopnosti ChatuGPT jako vzdělávacího nástroje mohou podporovat efekty šíření informací na trhu s kryptoměnami tím, že vybaví retailové investory schopností destilovat složité a technické koncepty, a tím usnadnit informovanější investiční rozhodnutí.

Závěr

Aktiva v oblasti kryptoměn, která nesouvisejí s umělou inteligencí, pokračovala ve stejném období v bočním trendu, který završila propadem. Nálada na trhu zůstává nízká od června 2023, přičemž vyhledávání výrazu „krypto“ na vyhledávači Google kleslo na nejnižší úroveň od roku 2020.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...