TOP 5 článkov za uplynulý týždeň + Chceli by ste sa stať ETH validátorom? Počkáte si až 45 dní

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber top 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger a Trezor. Každý má svoje výhody a nevýhody, ktoré sme vám podrobne zhrnuli v recenziách. Spoločnosť Ledger nedávno prišla s kontroverznou voliteľnou funkciou Recovery. Tú navyše doplnila asi nie práve vhodnou komunikáciou. A dôvera sa evidentne preliala ku konkurencii. Český výrobca peňaženiek Trezor má tak v poslednej dobe žatvy. Situácia nastala po predstavení Recovery systému konkurenčných peňaženiek Ledger. Tá pridáva voliteľnú možnosť zálohovania vášho seedu do aplikácií tretích strán.

Bali zakazuje platby kryptomenami

V rámci zásahu proti kryptomenovým produktom zameraného na zahraničných turistov zakazuje Bali bitcoinové platby. Hoci je obchodovanie s kryptomenami v Indonézii stále legálne, miestne úrady na Bali varovali, že so zahraničnými turistami, ktorí na platby používajú kryptomeny, ako je Bitcoin, bude „tvrdo naložené“. Dňa 28. mája guvernér Bali, Wayan Koster, na tlačovej konferencii k rozvoju cestovného ruchu uviedol, že návštevníci, ktorí budú platiť kryptomenami, budú vystavení trestom, ako je deportácia, trestné postihy a správne sankcie.

CZ: Nemôžete si len tak kúpiť banku a urobiť ju crypto-friendly

Changpeng „CZ“ Zhao, generálny riaditeľ obľúbenej kryptomenovej burzy Binance, hovorí, že kúpa banky by nebola riešením problému menom „crypto debanking“. Ako hlavné prekážky uvádza regulačné prostredie a potrebu siete poskytovateľov bankových služieb. Spoločnosť Binance Australia bola nedávno nútená zastaviť vklady v austrálskych dolároch (AUD). Došlo k tomu v súvislosti s rozhodnutím bankového poskytovateľa zastaviť túto službu. Generálny riaditeľ spoločnosti Binance „CZ“ Changpeng Zhao vyjadril pochybnosti o tom, že by akvizícia bankových inštitúcií ponúkla riešenie rastúceho trendu „bankových problémov“ pre spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami. Podľa jeho slov sa tým síce predtým zaoberali, ale nevidia to ako cestu, ktorá by tieto problémy kryptomenových spoločností riešila.

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako to už býva, úspech priťahuje konkurenciu. Dnes máme možnosť mať nezameniteľné tokeny napríklad aj v sieti Solany, Polygonu, Tezosa, BNB a ďalších. Logicky tak nastáva situácia, že obchodníci chcú prechádzať so svojimi tokenami medzi jednotlivými sieťami. Zatiaľ čo napríklad medzi Ethereom a Solanou môžete relatívne ľahko využiť obojsmerný mostík, tak u Ordinals, NFT v blockchaine bitcoine, doteraz táto možnosť chýbala. To sa teraz mení. Vznikol nový štandard BRC-721E. Ten umožňuje spáliť NFT v sieti Etherea a opätovne ho vytvoriť v blockchaine bitcoinu.

Súmrak privacy coinov? Binance zakáže v niektorých európskych krajinách obchodovanie s nimi

Používatelia obľúbenej kryptomenovej burzy Binance vo Francúzsku, Taliansku, Poľsku a Španielsku nebudú môcť od 26. júna na tejto platforme nakupovať ani predávať privacy coiny (mince na ochranu súkromia). Počnúc 26. júnom tohto roku nebudú privacy mince, ako je Monero (XMR) alebo Zcash (ZEC) k dispozícii zákazníkom spoločnosti Binance vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku a Poľsku. Hovorca spoločnosti Binance informoval, že nové obmedzenia sa týkajú celkom 12 mincí. Medzi postihnuté tokeny patrí Decred (DCR), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Horizen (ZEN), PIVX (PIVX), Navcoin (NAV), Secret (SCRT), Verge (XVG), Firo (FIRO), BEAM (BEAM), Monero (XMR) a MobileCoin (MOB).

Bonusová správa

Chceli by ste sa stať ETH validátorom? Počkáte si až 45 dní

Tento rok sieť Ethereum oficiálne prešla na konsenzuálny algoritmus Proof-of-Stake a navždy tak opustila Proof-of-Work.

Jedným z mnohých dôsledkov, ktoré The Merge na protokol mal, je to, že v Ethereu už nie sú ťažiari. Sieť teraz zabezpečujú validátori a cesta k tomu, ako sa ním stať, má byť veľmi jednoduchá – stačí vložiť 32 ETH do staking kontraktu a spustiť príslušný softvér.

Ukazuje sa však, že na validátory sa stojí pomerne dlhý front a stať sa jedným z nich môže nejaký čas trvať. Údaje spoločnosti WenMerge ukazujú, že v súčasnej dobe čaká na vstup do siete 92 536 validátorov. „Vyčistenie“ tohto počtu bude trvať približne 45 dní.

Konkurencia je skutočne vysoká a zdá sa, že prakticky nikto nechce vystúpiť. V súčasnej dobe sú vo „fronte na výstup“ iba 4 validátori.

ZDROJ: cryptopotato.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...