Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosiahla historické maximum

Share This Post

Obtiažnosť ťažby bitcoinu (BTC) sa 31. mája navýšila a prvýkrát v histórii prekročila 50 biliónov. Aj sieťový hash rate je veľmi blízko svojho maxima. Na konci mája dosahoval 395 EH/s. Aj napriek tomuto zložitému prostrediu ťažobné spoločnosti pokračujú  v nákupe ďalších zariadení a rozširujú svoje farmy. Ťažba sa im evidentne stále vypláca.

Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosiahla historické maximumVývoj obtiažnosti ťažby bitcoinu v rokoch. Na konci mája došlo k navýšeniu o 3,4 % a ďalšie navýšenie nás pravdepodobne čoskoro čaká (zdroj: btc.com).

Americká ťažobná spoločnosť CleanSpark oznámila, že zakúpila 12 500 nových jednotiek Antminer S19 XP za cenu presahujúcu 40 miliónov USD. V prepočte tak nakúpili výkon terahash za sekundu (TH/s) za 23 USD. To je menej, ako je bežná trhová cena. Dodávka je rozdelená na dve časti. Prvých 6 000 strojov dodajú ešte v júni, zvyšok potom v auguste tohto roku.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Ďalšie nákupy prídu čoskoro

Celá dodávka mieri na ich farmy v Gruzínsku. Tie v súčasnosti majú výkon 6,7 EH/s. Každý zo zakúpených strojov má výkon 141 TH/s. Výkon farmy sa tak navýši o 1,76 EH/s. Rozhodne to nie je tohtoročný posledný nákup. Zach Bradford, generálny riaditeľ spoločnosti CleanSpark, uvádza, že spoločnosť plánuje do konca roka navýšiť svoj výkon až na 16 EH/s. S tým súčasným zvládli od začiatku roka vyťažiť už 2 395 bitcoinov.

Obtiažnosť ťažby bitcoinu dosiahla historické maximumCena akcií CleanSpark dokázala od začiatku roka pripísať viac ako 100 %. Reaguje tak na rast ceny bitcoinu aj pokles ceny energií (zdroj: TradingView.com).

Záver

Obtiažnosť ťažby sa síce zvyšuje, ale rastúce ceny kryptomien a klesajúce ceny energií hrajú v prospech ťažobných spoločností. Navyše sa blíži halving, ktorý je často spájaný s rastom ceny bitcoinu. Otázkou zostáva, čo by nastalo pri často diskutovanom poklese ceny na hranicu 12 000 USD. Snáď sa ťažobné firmy poučili a neprišli by ďalšie bankroty. Ďalšie zvýšenie obtiažnosti nás čaká už za necelé dva týždne.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...