Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

Share This Post

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako to už býva, úspech priťahuje konkurenciu. Dnes máme možnosť mať nezameniteľné tokeny napríklad aj v sieti Solany, Polygonu, Tezosa, BNB a ďalších. Logicky tak nastáva situácia, že obchodníci chcú prejsť so svojimi tokenami medzi jednotlivými sieťami. Zatiaľ čo napríklad medzi Ethereom a Solanou môžete relatívne ľahko využiť obojsmerný mostík, tak u Ordinals, NFT v blockchaine bitcoinu, doteraz táto možnosť chýbala. To sa teraz mení.

Standard NFT

Vznikol nový štandard BRC-721E. Ten umožňuje spáliť NFT v sieti Etherea a opätovne ho vytvoriť v blockchaine bitcoinu. Štandard v pondelok predstavili Bitcoin Miladys. Vytvorili ho v spolupráci s trhoviskom NFT Ordinals Market a bitcoinovou peňaženkou Xverse. Podľa oznámenia sa spálené NFT objaví novo v bitcoinovej peňaženke vrátane kompletných metadát.

Ale pozor! Metadatá sa hneď do blockchainu neprepíšu a je možné s nimi ešte pracovať. Napríklad môžete vložiť obrázok v nižšom rozlíšení a do metadát pridať odkaz na pôvodné dáta v sieti Etherea. NFT teda nie je rovnaké, ale vytvorenie nebude tak finančne nákladné.

Záver

Celý proces sa ešte len testuje a podľa webu sa nachádza v beta verzii. Bolo jasné, že podobný proces na seba nenechá dlho čakať. Podľa Dune Analytics prekonal počet Ordinals už hranicu 10 miliónov a blockchain sa posunul na druhé miesto v rebríčku obchodovania s NFT. Predstihol tak Solanu a doťahuje Ethereum. Otázkou zostáva, či by sa napríklad niektoré z Bored Ape Yacht Club dokázalo v sieti bitcoinu obchodovať rovnako dobre, ako je tomu v blockchaine Etherea. Nebude lepšie si v sieti bitcoinu vytvoriť svoje vlastné nádherné NFT?

Vývoj počtu vytvorených Ordinals (NFT v blockchaine bitcoinu) po týždňoch od januárového predstavenia (zdroj: Dune Analytics).
Vývoj počtu vytvorených Ordinals po týždňoch od januárového predstavenia (zdroj: Dune Analytics).

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...