Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

Share This Post

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger a Trezor. Každý má svoje výhody a nevýhody, ktoré sme vám podrobne zhrnuli v recenziách. Spoločnosť Ledger nedávno prišla s kontroverznou voliteľnou funkciou Recovery. Tú navyše doplnila asi nie práve vhodnou komunikáciou. A dôvera sa evidentne preliala ku konkurencii. Český výrobca peňaženiek Trezor má tak v poslednej dobe žatvy.

Dôvera je krehká vec

Situácia nastala po predstavení Recovery systému konkurenčných peňaženiek Ledger. Tá pridáva voliteľnú možnosť zálohovania vášho seedu do aplikácií tretích strán. Možnosť pre časť ľudí znepokojujúca, ale podľa oznámenia absolútne zásadná pre rozšírenie adopcie kryptomien. Ledger navyše v komunikácii zdôraznil, že každá hardvérová peňaženka je taká bezpečná, ako jej jej výrobca urobí. Výrobca môže kedykoľvek pripraviť firmware, ktorý uľahčí prístup k citlivým informáciám. Len to urobiť nechce.

Screenshot dnes už zmazaného tweetu z profilu Ledger Support, ktorý vysvetľuje možnosti výrobcu ohľadom firmvéru. Po predstavení novej funkcie sa dôvera preliala k Trezoru (zdroj: @Ledger_Support / Twitter / Binance).
Screenshot dnes už zmazaného tweetu z profilu Ledger Support, ktorý vysvetľuje možnosti výrobcu ohľadom firmware (zdroj: @Ledger_Support / Twitter / Binance).

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Už len tá komunikácia sa však ľuďom na sociálnych sieťach zdala drsná. Nieto samotná možnosť prevedenia. A evidentne nielen na sociálnych sieťach. Trezor, svetová dvojka v oblasti kryptomenových peňaženiek, hlási nárast medzitýždenných tržieb o 900 %. Hlavne v čase, keď centralizované burzy padajú a ľudia hľadajú istoty, sú hardvérové ​​peňaženky vysoko cenený artikel.

Ledger si za novou funkciou stojí

Ledger argumentuje požiadavkou potenciálnych klientov. Zatiaľ uvedenie novej funkcie pozastavili a rozhodli sa najskôr zverejniť kód ako open source. Klienti sa potom budú môcť sami rozhodnúť, či si funkciu aktivujú a či je pre nich nebezpečná. Pre niekoho môže byť strata prístupu do peňaženky bez možnosti obnovy celkom solídnym blokom na adopciu kryptomien. Uvidíme, či nová funkcia Recovery dokáže priniesť tržby späť k Ledgeru alebo sa z nich stane dvojka na trhu.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...