Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

Share This Post

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger a Trezor. Každý má svoje výhody a nevýhody, ktoré sme vám podrobne zhrnuli v recenziách. Spoločnosť Ledger nedávno prišla s kontroverznou voliteľnou funkciou Recovery. Tú navyše doplnila asi nie práve vhodnou komunikáciou. A dôvera sa evidentne preliala ku konkurencii. Český výrobca peňaženiek Trezor má tak v poslednej dobe žatvy.

Dôvera je krehká vec

Situácia nastala po predstavení Recovery systému konkurenčných peňaženiek Ledger. Tá pridáva voliteľnú možnosť zálohovania vášho seedu do aplikácií tretích strán. Možnosť pre časť ľudí znepokojujúca, ale podľa oznámenia absolútne zásadná pre rozšírenie adopcie kryptomien. Ledger navyše v komunikácii zdôraznil, že každá hardvérová peňaženka je taká bezpečná, ako jej jej výrobca urobí. Výrobca môže kedykoľvek pripraviť firmware, ktorý uľahčí prístup k citlivým informáciám. Len to urobiť nechce.

Screenshot dnes už zmazaného tweetu z profilu Ledger Support, ktorý vysvetľuje možnosti výrobcu ohľadom firmvéru. Po predstavení novej funkcie sa dôvera preliala k Trezoru (zdroj: @Ledger_Support / Twitter / Binance).
Screenshot dnes už zmazaného tweetu z profilu Ledger Support, ktorý vysvetľuje možnosti výrobcu ohľadom firmware (zdroj: @Ledger_Support / Twitter / Binance).

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Už len tá komunikácia sa však ľuďom na sociálnych sieťach zdala drsná. Nieto samotná možnosť prevedenia. A evidentne nielen na sociálnych sieťach. Trezor, svetová dvojka v oblasti kryptomenových peňaženiek, hlási nárast medzitýždenných tržieb o 900 %. Hlavne v čase, keď centralizované burzy padajú a ľudia hľadajú istoty, sú hardvérové ​​peňaženky vysoko cenený artikel.

Ledger si za novou funkciou stojí

Ledger argumentuje požiadavkou potenciálnych klientov. Zatiaľ uvedenie novej funkcie pozastavili a rozhodli sa najskôr zverejniť kód ako open source. Klienti sa potom budú môcť sami rozhodnúť, či si funkciu aktivujú a či je pre nich nebezpečná. Pre niekoho môže byť strata prístupu do peňaženky bez možnosti obnovy celkom solídnym blokom na adopciu kryptomien. Uvidíme, či nová funkcia Recovery dokáže priniesť tržby späť k Ledgeru alebo sa z nich stane dvojka na trhu.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...