Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Share This Post

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo si myslí, že rok 2023 bude pre kryptomeny volatilný. V budúcom roku sa vraj ale máme na čo tešiť.

Čo Bitcoin podľa Hayesa v ďalších rokoch čaká?

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes, ktorý teraz vedie rodinnú kanceláriu Maelstrom, nepredpokladá, že by Bitcoin (BTC) v tomto roku predviedol nové maximá. Ale čo sa týka roku 2024, je veľmi optimistický. Svoju predikciu predniesol v podcastu What Bitcoin Did. Ako kľúčovú udalosť potom označil polenie (halving), ktoré Bitcoin čaká v budúcom roku 2024.

Nemyslím si, že tento rok sa dostaneme na 70 000 dolárov. Myslím, že budúci rok túto bariéru prekročíme, potom dôjde k odpáleniu vrcholu [2025], [2026] a potom nastane Armageddon.

Pokiaľ ide o jeho komentár ohľadom Armageddonu, vysvetlil, že má na mysli skôr spoločenskú zmenu, napríklad veľkú vojnu. Ako dva faktory, ktoré by k takejto udalosti viedli, uviedol kvantitatívne uvoľňovanie a spoločenskú nespokojnosť.

Nemusí to byť príliš priamočiare. Proste máme túto situáciu, máme tu príliš veľa peňazí, žiadnu dôveru a ľudí, ktorí sa snažia zarobiť si na živobytie.

Dodal, že Bitcoin by v takom scenári šiel dole tiež.

Dlhový strop USA

Na otázku týkajúcu sa dlhového stropu USA Hayes odpovedal, že bude vyriešený ako obvykle. Varoval však, že jeho načasovanie by mohlo spôsobiť na trhu „vlnobitie“. Upozornil tiež, že k udalostiam narušujúcim finančnú rovnováhu obvykle dochádza na jeseň.

S bankovou krízou, a máme tu federálnu vládu, ktorá vydáva bilióny dolárov dlhu, pretože potrebuje financovať svoje správanie, tu máme sud s prachom. Vzniká nám tak situácia, ktorá bude explodovať v 3. či 4. štvrťroku tohto roku. Myslím si, že nakoniec by to pre Bitcoin mohlo byť celkom dobré. Čaká nás veľká volatilita. Treba sa pripraviť na vzostupy aj pády.

Záver

Nedávno sa Hayes spýtali, kto zaplatí za bankovú krízu vyvolanú deflačnou politikou Fedu? Povedal, že kríza bude vyriešená „za cenu životov“ stredných a malých bánk. Verí, že ich aktíva určite pohltia veľké systémové banky, ktoré majú záruky od americkej vlády na krytie strát z vkladov zákazníkov. On sám vidí spásu v Bitcoine a zlate. Podľa neho ide o najlepšie prostriedky na uchovanie hodnoty mimo bankového systému.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: theblock.co

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...