JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Share This Post

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v tomto roku dosiahnuť hodnotu 45 000 dolárov, ak by začal viac pripomínať zlato ako svojim výkonnostným správaním, tak investičnou štruktúrou.

JPMorgan a predpovede ohľadom BTC

Analytici z JPMorgan pred nedávnom zverejnili správu, v ktorej uvádzajú, že cena najväčšej kryptomeny sveta by mohla v tomto roku dosiahnuť hranicu 45 000 amerických dolárov, ak bude prijatý ako investičný nástroj porovnateľný so zlatom. V správe analytici uvádzajú:

Investori momentálne držia zlato na investičné účely mimo centrálnej banky v hodnote okolo 3 biliónov dolárov, čo, pokiaľ by bolo paralelne aplikované na Bitcoin, predstavuje cenu 45 000 dolárov. Táto projekcia je založená na predpoklade, že hodnota Bitcoinu sa bude rovnať hodnote zlata v portfóliách súkromných investorov…

Podľa správy inštitucionálni investori vlastnia zhruba 3 bilióny dolárov zlata, čo by pre Bitcoin mohla byť dobrá správa. Ak by Bitcoin začal viac pripomínať zlato ako cenovou výkonnosťou, tak aj štruktúrou investícií, jeho cena by mohla vystreliť až na 45 000 dolárov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Avšak JPMorgan považuje cenu 45 000 dolárov za Bitcoin ako horný limit, čo naznačuje obmedzený potenciál pre aktívum za zvýšením poháňaným zdvojnásobením nákladov na ťažbu alebo produkciu. Analytici tiež pripomínajú nadchádzajúci halving, čiže zníženie odmeny ťažiarom, ktorý prebehne už budúci rok.

Hoci sa výkonnosť Bitcoinu od začiatku roka 2023 javí ako pôsobivá, JPMorgan stále zaujíma opatrný postoj k digitálnym aktívam. Analytici upozorňujú na potenciálne prekážky spôsobené reguláciami nielen zo strany Spojených štátov, narušeniami v kryptomenových bankových sieťach a dopadmi kolapsu burzy FTX.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 27 700 USD podľa KMC.

Záver

Kam sa podľa vás vyšplhá cena bitcoinu do konca roka? Podeľte sa s nami o svoje predpovede do komentárov alebo na naše sociálne siete. Ďalšie informácie o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach alebo streamoch. Celú správu JPMorgan nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...