Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

Share This Post

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost v Japonsku, spustila se svou dceřinou společností ANA Neo trh nezaměnitelných tokenů (NFT) s leteckou tématikou. 

Platforma s názvem „ANA GranWhale NFT Marketplace“ bude obsahovat inaugurační kolekci vytvořenou leteckým fotografem Lukem Ozawou. Jak řekli vývojáři: 

„Od 30. května bude první digitální fotografie leteckého fotografa Luka Ozawy převedena na NFT. Jeden z nich se bude prodávat s pozitivním filmem, který je zdrojem vyvolávání fotografií. Cena je 100 000 jenů a NFT s pozitivním filmem bude prodán v aukci.“

Mezitím bude 7. června vydána druhá kolekce NFT, která představuje konverzi obrazu NFT prvního Boeingu 787 provozovaného ANA. „Prodávám jako 3D model letadla. Existuje 787 položek každého ze dvou typů, celkem 1 574 položek a cena je 7 870 jenů,“ napsala ANA.

ANA a NFT

ANA je největší japonská letecká společnost s příjmy 12,2 miliardy dolarů v posledním fiskálním roce. Firma uvedla, že v budoucnu plánuje rozšířit produktovou řadu NFT a jejím cílem je zlepšit hodnotu zákaznické zkušenosti prostřednictvím komercializace NFT.

Vývoj GranWhale od ANA Neo začal loni v srpnu jako virtuální cestovní platforma využívající „technologii, včetně VR, k obnovení destinací a kultur světa“ ve formě metaverse parků. 

Závěr

NFT trh byl v posledním roku v mírném útlumu, nicméně využití stále nalézá v různých odvětvých a také tam, kde by jsme to nečekali. Letecký průmysl je toho důkazem.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...