V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Share This Post

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré sa na sociálnych sieťach zameriavajú najmä na mladé ženy.

Južná Kórea a scamy

Štúdia založená na policajných hláseniach, ktorú uskutočnil postgraduálny študent kórejskej univerzity, odhalila, že v roku 2022 bolo obeťami „romance scamov“ prostredníctvom sociálnych médií 71 % žien. Väčšina týchto žien pritom bola vo veku 39 rokov a menej.

Okrem romance scamov ďalej v Južnej Kórei dominuje aj klasické „požiadanie obete o pomoc“, ako je napr. potreba peňazí na zaplatenie medicínskych poplatkov alebo pre odcestovanie zo zahraničia, v ktorom zdanlivá obeť z nejakého dôvodu uviazla.

Hodnota Bitcoinu (BTC) v porovnaní s hodnotou juhokórejského wonu

Čísla z kórejských kryptoscamov

Šokujúce je, že takmer 63 % týchto podvodov zahŕňalo kryptomeny, falošné coiny, falošné devízové ​​prevody alebo podvodné platformy pre obchodovanie s tokenmi. Ako hlavná platforma využívaná podvodníkmi sa ukázal Instagram, pričom boli využívané aj zoznamovacie aplikácie ako WIPPY (celkom 14 % podvodov) a Tinder (7 %).

Podľa štúdie podvodníci na sociálnych sieťach v súčasnosti každý mesiac vylákajú fiat a kryptomeny v hodnote takmer pol milióna dolárov, pričom toto číslo nemusí zahŕňať ani neohlásené prípady.

Podľa portálu iNews24 sú výsledky štúdie v Kórei jasným mementom naliehavej potreby po zvýšení informovanosti a ostražitosti v boji proti alarmujúcim trendom kryptopodvodov.

Polícia v Južnej Kórei pritom v reakcii na aktuálny boom kryptoscamov zriadila  špecializované oddelenia zamerané na boj proti týmto podvodom a investovala do školenia svojich policajtov zameraného na problematiku kryptomien a šifrovania.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...