V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Share This Post

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré sa na sociálnych sieťach zameriavajú najmä na mladé ženy.

Južná Kórea a scamy

Štúdia založená na policajných hláseniach, ktorú uskutočnil postgraduálny študent kórejskej univerzity, odhalila, že v roku 2022 bolo obeťami „romance scamov“ prostredníctvom sociálnych médií 71 % žien. Väčšina týchto žien pritom bola vo veku 39 rokov a menej.

Okrem romance scamov ďalej v Južnej Kórei dominuje aj klasické „požiadanie obete o pomoc“, ako je napr. potreba peňazí na zaplatenie medicínskych poplatkov alebo pre odcestovanie zo zahraničia, v ktorom zdanlivá obeť z nejakého dôvodu uviazla.

Hodnota Bitcoinu (BTC) v porovnaní s hodnotou juhokórejského wonu

Čísla z kórejských kryptoscamov

Šokujúce je, že takmer 63 % týchto podvodov zahŕňalo kryptomeny, falošné coiny, falošné devízové ​​prevody alebo podvodné platformy pre obchodovanie s tokenmi. Ako hlavná platforma využívaná podvodníkmi sa ukázal Instagram, pričom boli využívané aj zoznamovacie aplikácie ako WIPPY (celkom 14 % podvodov) a Tinder (7 %).

Podľa štúdie podvodníci na sociálnych sieťach v súčasnosti každý mesiac vylákajú fiat a kryptomeny v hodnote takmer pol milióna dolárov, pričom toto číslo nemusí zahŕňať ani neohlásené prípady.

Podľa portálu iNews24 sú výsledky štúdie v Kórei jasným mementom naliehavej potreby po zvýšení informovanosti a ostražitosti v boji proti alarmujúcim trendom kryptopodvodov.

Polícia v Južnej Kórei pritom v reakcii na aktuálny boom kryptoscamov zriadila  špecializované oddelenia zamerané na boj proti týmto podvodom a investovala do školenia svojich policajtov zameraného na problematiku kryptomien a šifrovania.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...