TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Share This Post

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba dohody o navýšení dlhového stropu v Spojených štátoch. Ale, ako uvádza Matěj Široký vo svojej detailnej analýze, ide skôr o formalitu. Platobnú neschopnosť USA jednoducho nikto nechce. Ale vzniká z toho napätie aj na trhu s bitcoinom. Dnes sa pozrieme na technickú analýzu (TA) grafov bitcoinu. Čo nám hovoria indikátory a kam by sa mohla cena v nasledujúcom období posunúť.

Krátkodobý pohľad

Pri pohľade na 4-hodinový graf vidíme tento týždeň relatívne stabilný. Cena oscilovala medzi 25 850 USD a 27 527 USD. Rozdiel asi 6,5 %. V druhej polovici týždňa si môžeme všimnúť  vyššie objemy vždy pri otvorení newyorskej burzy. RSI indikátor je veľmi blízko hodnote prekúpeného trhu. Nad sebou máme 50-dňový exponenciálny kĺzavý priemer (27 370 USD). Z krátkodobého pohľadu by som teda skôr očakával pokles. Možno návrat na 26 850 USD, kde je jedna z Fibonacciho úrovní.

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobieVývoj ceny bitcoinu/USD na 4-hodinovom grafe. Prvá časť týždňa bol pokles a od stredy opäť rastieme. Indikátor RSI je blízko prekúpeného trhu (zdroj: TradingView).

Dlhodobý pohľad

Na dennom grafe sa nám zase pekne ukazuje zmena na indikátore MACD. Tvorí sa možné býčie prekríženie a potenciál k rastu. To ale nepotvrdzuje RSI, ktorý je takmer v strede neutrálneho poľa. Z historického pohľadu sa nachádzame v relatívne silnej zóne posledných mesiacov. Nad nami je 50-dňový kĺzavý priemer a pod nami relatívne nezaujímavé pole. Pri poklese sa silnejší support rysuje až tak okolo 25 000 USD.

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobieVývoj ceny bitcoinu/USD na dennom grafe. Nad sebou máme silné rezistencie a pod sebou relatívne nezaujímavé pole. Pri prerazení dole nás nemá veľmi čo zastaviť (zdroj: TradingView).

Záver

Technická analýza ukazuje relatívnu nerozhodnosť trhu. Býky aj medvede si bránia svoje kľúčové pozície a cena sa mení len minimálne. Tento týždeň to vyzerá, že by týždenná svieca mohla uzavrieť zelená, ale mesačná stále žiari červeno. S tým súvisí pomalý nárast short pozícií, ktorý kontrastuje s nemenným objemom long pozícií. To všetko podčiarkuje dominancia bitcoinu na hrane 48 %, kde už v minulosti často došlo k obratu a nasledovala  altcoinová rely.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Trh je teraz pokojný a stagnuje. Čaká na nejaký spúšťač. Možno príde už tento týždeň. Koniec mesiaca je vždy trošku živší. Býky aj medvede bojujú o finálny tvar mesačnej sviece. Osobne si ale myslím, že ešte bude nasledovať pokles. Otestujeme 25 000 USD a možno aj nižšie. To je ale len môj názor a rozhodne to nie je žiadna investičná rada alebo odporúčania pre vás. DYOR.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...