Množstvo Etherea na burzách kleslo na päťročné minimum

Share This Post

Už od septembra 2022 klesá množstvo tokenov Etherea (ETH) uloženom na kryptomenových burzách. Najvýraznejší pokles prišiel v novembri a decembri, po páde burzy FTX. Súčasné hodnoty dosahujú päťročné minimum.

Podľa údajov Glassnode sa v súčasnosti na centralizovaných burzách drží len 14,85 % celkovej ponuky Etherea. Pre porovnanie, pri poslednej býčej fáze trhu v roku 2021 držali obchodníci na burzách okolo 25 – 26 % ponuky. Na obchodovanie máme tak v súčasnosti k dispozícii len 17,86 milióna tokenov Etherea.

Množstvo Etherea na burzách kleslo na päťročné minimumModro je vyznačený objem tokenov na centralizovaných burzách, čierno potom cena (zdroj: Glassnode).

Prepad nie je len na burzách. Pri kontrole množstva peňaženiek s viac ako 100 ETH je tiež viditeľný prepad.

Modrá linka ukazuje počet peňaženiek držiacich viac ako 100 tokenov Etherea, šedivo je potom cena tokenu (zdroj: Glassnode).
Modrá linka ukazuje počet peňaženiek držiacich viac ako 100 tokenov Etherea, šedivo je potom cena tokenu (zdroj: Glassnode).

Môže za to Shapella?

Analytici dospeli k dvom možným dôvodom, ktoré k tomuto javu vedú. Prvým je rozhodne nedôvera v centralizované burzy po páde FTX a tak aj logické presúvanie tokenov do decentralizovaných peňaženiek. Ako druhý možný dôvod sa potom ukazuje upgrade Shapella (Shanghai), ktorý umožnil validátorom vybrať svoje stakované tokeny. Veľké kryptoburzy ako Binance, Bitfinex, Kraken a ďalšie zaznamenali výrazný odliv Etherea ihneď po nasadení upgradu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Máme ETH nakupovať, alebo predávať?

Všeobecne by sa sťahovanie tokenov z búrz dalo čítať ako býčí signál. Môže to znamenať, že väčšina očakáva rast ceny a neplánuje preto za súčasnej situácie predávať. Tým, že sa však sťahujú z burzy, to ale tiež môže ukazovať na dlhodobosť tohto predpokladaného rastu. Uvidíme, ako sa súčasná ekonomická situácia nakoniec vykryštalizuje a či to pre kryptomeny bude správa dobrá alebo zlá.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...