Ron DeSantis: Ľudia majú právo na Bitcoin

Share This Post

Floridský guvernér Ron DeSantis, známy svojim kladným krypto postojom, oficiálne oznámil svoju kandidatúru do prezidentských volieb v USA v roku 2024. Ron DeSantis tiež vyhlásil, že ľudia majú právo na Bitcoin.

Bitcoinový prezident Ron DeSantis

Guvernér Floridy a známy podporovateľ kryptomien Ron DeSantis oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta USA v roku 2024. V rámci Republikánskej strany je považovaný za významného súpera bývalého prezidenta Donalda Trumpa. DeSantis svoju prezidentskú kandidatúru oznámil v rozhovore na Twitter Spaces s Elonom Muskom, vlastníkom tejto platformy.

Dôležité je tiež to, že obaja sú naklonení kryptomenám. Keď bol opýtaný na svoje názory na súčasnú situáciu regulácie kryptomien v USA, DeSantis odpovedal, že občania majú “úplné právo na použitie Bitcoinu” a že by sa postavil proti akémukoľvek zákonu zameranému na jeho zákaz.

Súčasný guvernér Floridy potvrdil, že ako prezident by chránil schopnosť ľudí zaoberať sa činnosťami, ako je Bitcoin. DeSantis vyjadril počas vysielania aj obavy o prísne regulácie Bitcoinu a vyhlásil:

Súčasný režim – jasne má niečo proti Bitcoinu – a ak to tak bude pokračovať ďalšie štyri roky, pravdepodobne ho zničí.

Ron DeSantis sa tiež verejne prezentuje tým, že je priamo proti zákazu digitálnych mien vydanej centrálnou bankou, čiže CBDC. V marci tohto roku dokonca predložil zákon, ktorý by zakázal použitie takejto technológie na Floride, s argumentom, že predstavuje významný presun moci od jednotlivých spotrebiteľov k centrálnej autorite.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 750 USD podľa KMC.

Záver

DeSantis sa už v minulosti často vyjadril kladne na adresu bitcoinu a ďalších kryptomien. Ak by súčasný guvernér Floridy vyhral v budúcom roku prezidentské voľby, naozaj by sa stal aj bitcoinovým prezidentom. Na celý záznam z Twitter Spaces s Ronom De Santisom, Elonom Muskom a Davidom Sacksom sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1] Nezabudnite sa pridať aj na náš oficiálny server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde nájdete ďalší zaujímavý obsah.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...