Bitfinex: Bitcoin sa stále používa ako dlhodobé aktívum

Share This Post

Najnovšia správa kryptomenovej burzy Bitfinex ukazuje, že Bitcoin sa stále používa iba ako dlhodobé aktívum. Čo ďalšie sa uvádza v správe kryptoburzy?

Bitfinex – Bitcoin ako dlhodobé aktívum

Podľa nedávno zverejnenej správy kryptomenovej burzy Bitfinex sa bezmála 70 % celkového množstva BTC, konkrétne 13,27 milióna z celkových 19,4 milióna, za posledný rok nepohlo. Tento trend rýchlo rastúceho držania naznačuje, že sa názor na vlastníctvo kryptomeny postupne mení.

Kľúčovým indikátorom, ktorý potvrdzuje trend dlhodobého hromadenia bitcoinov, je fakt, že počet takzvaných „Wholecoiner“ adries, teda adries vlastniacich aspoň jeden celý Bitcoin,  nedávno presiahol milión. Títo vlastníci najväčšej kryptomeny sveta tvoria dôležitú časť kryptomenovej komunity.

Z dostupných dát vyplýva, že títo investori začali Bitcoin pomaly hromadiť od polovice roku 2021 a odvtedy sú vidieť len minimálne zmeny vo vzostupnom trende počtu peňaženiek s minimálne jednou mincou bitcoinu. Tento trend bol ešte zreteľnejší v roku 2022, keď aj napriek poklesu trhu táto skupina zaznamenala nárast o 20 %.

Bitfinex vo svojej správe tiež uvádza:

Napriek súčasnému poklesu trhu zostávajú dlhodobí držitelia Bitcoinu nerozhodnutí. Rastúci trend dlhodobého držania, spolu s nárastom „Wholecoinerov“ a prospechom pre ťažiarov z vyšších transakčných poplatkov, vytvára obraz odolného ekosystému Bitcoinu.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 452 USD podľa KMC.

Záver

Radíte sa medzi HODLery? Akým spôsobom využívate najväčšiu kryptomenu sveta vy? Podeľte sa s nami do komentárov alebo na naše sociálne siete. Na celú správu „General Market Update“ kryptomenovej burzy Bitfinex sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1] Pridajte sa tiež na náš oficiálny Discord server Superpařmeni, kde nájdete ďalší zaujímavý obsah.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...