Již brzy si budete moci zakoupit akcie Coinbase! Vyplatí se to ale?

0
Budeme si moci zakoupit akcie Coinbase? Decentralizace na obzoru!

Coinbase naplánovala svůj vůbec první investorský den na 14. srpna. Proslýchá se, že největší americká kryptoměnová burza zvažuje zalistování veřejných akcií. Není ale jasné, zda s tím událost souvisí. 

Dočtete se také na Trading11 FB.

Nebude to tradiční den investorů, ale spíše příležitost poslechnout si pohled na ekonomiku v krypto světě a dozvědět se více o úloze Coinbase v ekosystému. Společnost pozve investory na svůj Den investorů, kde budou veřejně mluvit o společnosti a finančních výsledcích.

Společnost Reuters začátkem čtvrtka oznámila, že společnost Coinbase hledala právní týmy dřív, než požádala o veřejnou nabídku v komisi pro cenné papíry (SEC) před přímým zápisem na burzu. Při přímém kótování jsou akcionáři na soukromém trhu schopni prodat své podíly, ačkoli samotná společnost nevydává nové akcie, ani nezískává další peníze. Tento investorský den může být předzvěstí plánovaného přímého zápisu.

Čtěte také: ZPRÁVY – Mike Novogratz: Raději zlato než Bitcoin! – Bitfinex nedostane zpět svých 800 milionů USD

Decentralizace Coinbase a přímé kótování

Přímé kótování umožňuje stávajícím akcionářům, jako jsou rizikoví kapitalisté, obchodovat se svými akciemi na veřejném trhu, aniž by společnost sama prodávala jakékoli nové akcie. Silicon Valley, Slack a Spotify předtím následovaly tuto cestu, což minimalizuje použití tradičních zprostředkovatelů Wall Street.

Taková cesta však nevylučuje pozdější veřejnou nabídku. Ve skutečnosti může být nakonec úspěšnější.

Pokud bude v budoucnu zapotřebí další financování, společnost má nyní přístup na veřejné kapitálové trhy jako zkušený emitent, což je jedna z hlavních výhod.

Přímé kótování by nyní pro Coinbase mělo smysl, protože mnoho lidí v kryptě v blízké budoucnosti očekává rostoucí trend celého trhu.

Novější společnosti, jako jsou Compound a Kyber, používají inovativní metody na rozšíření vlastnictví svých platforem na uživatele. Přímé kótování by byl nákladově nejefektivnějším způsobem, jak poskytnout uživatelům Coinbase přístup k akciím společnosti, přičemž se stále drží její právní struktura.

Od svého založení v roce 2012 Coinbase podle CrunchBase získala celkem 547 milionů dolarů. V říjnu 2018 byla Coinbase oceněna na 8 miliard dolarů. Společnost se sídlem v San Francisku se může pochlubit více než 35 miliony uživateli. Pokud by došlo ke kótování, byla by tak první americkou krypto firmou, která by se stala veřejnou společností.

Čtěte také: Bitcoin a konec jeho stagnace – Čeká nás zelená budoucnost

avatar
  Subscribe  
Upozornit na