Pod tuto úroveň nesmí Bitcoin spadnout, jinak můžeme na bullish market zapomenout!

0
Pod tuto úroveň nesmí Bitcoin spadnout, jinak můžeme na bullish market zapomenout!

V současnosti se názory traderů a analytiků na BTC poměrně dost liší. Menší převahu, ať už na Twitteru nebo na trading platformách, mají bullish predikce. Jelikož halving je za námi, tento fundament přináší na trh vánek nové bullish síly.

Co nás čeká a nemine?

Nejčastěji se na trading platformách v poslední době objevují bullish analýzy, které počítají s menší korekcí a následným růstem během léta až na ATH. Je to reálné? Asi každý z nás už postřehl, že od začátku května se na grafu BTC tvoří sideways kanál. Spodní hrana a zároveň silný support je na úrovni okolo 8 200 USD. A naopak horní hrana a zároveň silná rezistence je na 10 000 USD. To jsou 2 klíčové hladiny. Pokud je BTC nezvládne zlomit, na větší pohyb můžeme zapomenout…

V tomto patternu může Bitcoin pobýt ještě několik měsíců. Právě proto se často vzpomíná okurková sezóna nebo i okurkové léto. Cena BTC nemusí až do konce léta udělat větší denní pohyb o více než několik stovek dolarů. Až během podzimu se očekává možný break out, který by zahýbal celým trhem. Jsou ovšem jen 2 možnosti. Buď přijde bullish break out nad 10 000 USD, nebo spadneme pod 8 200 USD.

Možná tě bude zajímat: Bitcoin a konec jeho stagnace – Čeká nás zelená budoucnost

Break out 10 000 USD a ATH?

Právě break out spodní hrany kanálu je často opakovaný scénář, který se řeší na různých trading platformách. Pokud by nastala taková situace, pak je již vysoce pravděpodobné, že se Bitcoin v brzké době dostane až na ATH. V tomto případě, pokud by se opakovalo něco podobného jako v roce 2017, ani 20 000 USD nemusí být problém zlomit a zastavit se můžeme až na půl milionu. Není třeba ale přehánět, spíše myslet realisticky. Proto bych počítal i s případným horším scénářem.

Přečti si také: ZPRÁVY – Mike Novogratz: Raději zlato než Bitcoin! – Bitfinex nedostane zpět svých 800 milionů USD

Propad pod 8 200 USD a bearish trend

Není vyloučen i případný scénář, který počítá s bearish break out pohybem. Pokud by se tak stalo, je poměrně vysoká pravděpodobnost, že se dostaneme minimálně do dalšího lokálního bearish trendu s délkou několika měsíců. Tato možnost je sice o něco méně pravděpodobná, ale to neznamená, že není reálná.

Trading11.com není stránka, na které vám řekneme, kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni učinit správná rozhodnutí. Pokud chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na