Bitcoin hashrate dosáhl historického maxima! Bude ho následovat i cena? Známe odpověď

0
Bitcoin hashrate dosáhl historického maxima! Bude ho následovat i cena? Víme odpověď

Výkon Bitcoin blockchainu (hashrate) v posledních týdnech začal růst. A pokud se podíváme na průměr za posledních 7 dní, dokonce dosáhl historického maxima. Cena Bitcoinu se stabilně drží nad 9000 $ a stále více minerů zapíná své ASIC-y. Ziskovost těžby se nicméně za poslední dva měsíce rozhodně nezvýšila. Znamená to tedy, že těžaři očekávají další růst ceny?

Na tuto otázku si můžeme snadno odpovědět, ale nejprve bychom se měli zamyslet nad důvody růstu hashratu.

Bitcoin Hashr červenec 2020

Bitcoin hashrate červenec 2020

Krypto lamy si myslí, že Bitcoin padne! Je čas nakupovat?

Proč vlastně roste hashrate Bitcoinu?

Tato konspirace se v posledních dnech šíří po internetu. Faktem však je, že to vůbec nemusí být pravda. Mining je extrémně náročný byznys a konkurence je po halvingu větší než kdykoliv předtím. Z této situace nejvíce profitují čínští mineři, kteří mají přístup k mega levné elektřině.

Jejich výdaje tedy spočívají hlavně v nákupu nových strojů. Mnoho čínských firem si dokonce vyrábí vlastní ASIC minery a jsou tak schopné zapojovat nové stroje i v době, kdy většina světa na těžbě prodělává. Také bychom neměli zapomínat na fakt, že ASIC technologie se neustále zlepšuje a že ASIC vyrobený před dvěma lety je podstatně pomalejší a žere více energie než stroj z roku 2020.

Všimli jste si, jak dnes pumpují altcoiny? V dnešním přehledu trhu jsme rozebrali nejzajímavější z nich.

Je tedy čas nakupovat Bitcoin?

To jsou hlavní důvody, proč Bitcoin hashrate neustále roste. A jak již jistě tušíte, žádný z nich nenaznačuje, že by měla začít růst i cena. Ekonomika těžby je z velké části oddělena od aktuální ceny na burze. A i když jsou období, kdy jedno ovlivňuje druhé, teď to tak není.

Je tedy čas nakupovat Bitcoin? Pokud očekáváte, že ho za pár týdnů prodáte v zisku, tak ne. Pokud přesně nevíte, co děláte, takové spekulace se zpravidla nevyplácejí. Pokud ho plánujete HODL-ovat několik let, tak do toho! 9300 dolarů je docela dobrá cena na nákup. Jde o jednu z největších konsolidačních hladin. Nyní nakupuje mnoho investorů.

Líbil se vám tento článek? Dejte nám to vědět pomocí smajlíků 🙂

avatar
  Subscribe  
Upozornit na