TOP 5 altcoinů, které nás nejvíce překvapily

0
TOP 5 altcoinů, které nás nejvíce překvapily

V našem magazínu pravidelně vycházejí články ze série TOP 5. Jelikož je to velmi oblíbená série, přinášíme další díl. Tentokrát se podíváme na TOP 5 altcoinů, které překvapily snad každého.

Pokud tě zajímá naše série TOP 5, v této sekci najdeš předchozí díly.

Dogecoin – Shitcoin, který se drží…

Původně jsem ani neměl v úmyslu tento coin zařadit do tohoto žebříčku, protože většina obchodníků ho považuje za odpad krypto scény. Skrývá se však za ním mnohem více, než bychom čekali. Původně tato kryptoměna byla spíše jen jeden z „meme“ výmyslů jisté skupinky krypto nadšenců. Už jen samotná prezentace projektu na vlastním webu naznačuje, že jde spíše jen o pokus o vtip a otestování, jak na to lidé budou reagovat.

Majitelé pravděpodobně ani neměli v úmyslu tento altcoin dále vylepšovat a propagovat. Později ho dokonce všichni zakladatelé opustili. Dogecoin má sice velkou komunitu, ale nemá svůj vlastní developerský tým, který by ho posunul dál. 99 % krypto nadšenců by pravděpodobně do vymírajícího projektu nikdy neinvestovalo. Zdá se, že všechno je jinak. Tento altcoin navzdory špatným fundamentům nadále pokračuje a získává si pozornost téměř celého krypto světa.

Těžce se to říká, ale podobně jako BTC, tak i Dogecoin patří do skupiny kryptoměn, které sice nemají svůj aktivní, původní developerský tým a zakladatele, ale přesto s velkou pravděpodobností budou i za 10 let stále na vrcholu.

Binance Coin – Z ničeho něco

Binance Coin pravděpodobně už nikoho v současnosti nepřekvapí. Nicméně v roce 2017 si jen málokdo řekl, že nějaká maličká čínská burza se už za půl roku stane největším krypto projektem na světě. Něčeho podobného, čeho dosáhla burza Binance, nedokázaly ani projekty, jako jsou Apple či Amazon. Patří sice k celosvětovým lídrům, ale cesta k vrcholu trvala několik let, nikoli měsíců. Těžko říci, co může být za růstem burzy Binance a jejich altcoinu BNB. Nepochybně ale musíme zmínit vynikající marketingové znalosti zakladatele, snahu něčeho dosáhnout, přinášet novinky a ochotu pomoci komunitě.

Přečti si: Akcie na historickém maximu? Donald Trump to zařídí!

LINK – Nenápadný zabiják

Chainlink je projekt, který se zabývá smart kontrakty. Patří k jednomu ze starších projektů, které jsou již nějakou dobu na scéně. Avšak svou cestu k úspěchu si proráží postupně. V roce 2017 jen málokdo znal tento altcoin. Velké šílenství začalo až během roku 2019, kdy jako jediný altcoin v nejhorším bear marketu rostl. Je velmi zajímavé, že od roku 2017 se bez většího retracementu nachází v bullish trendu s téměř 4000% zhodnocením. A málokdo by před 3 lety očekával, že právě LINK bude ten altcoin, který v nejtvrdším bearish trendu nezklame.

Forky BTC

Forků BTC zde máme několik a těžko by se všechny vešly do tohoto žebříčku. Proto si o nich řekneme pouze ve stručnosti. BCH, BSV a Bitcoin Gold vznikly v důsledku velkého množství stížností od komunity na původní koncept BTC. Údajně je základní verze BTC zastaralá a potřebuje renovovat. Koncept sice není špatný, kuriózní je na tom ovšem to, že za každým hardforkem BTC stáli lidé s pochybnou minulostí, nebo členové krypto komunity, kteří se podvodem dostali ke slávě a penězům. I navzdory těmto faktům BCH a BSV nadále patří k nejznámějším altcoinům na krypto scéně.

XTZ – Nezklamal nás!

Na závěr nepochybně stojí za zmínku i altcoin XTZ. Podobně jako LINK navzdory tvrdému bearish marketu jako jeden z mála altcoinů dlouhodobě roste a dělá zajímavé zhodnocení na portfoliu. I zde můžeme tvrdit, že jde o překvapení roku 2019.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na