PŘEHLED TRHU – Altcoiny zase pumpují! Kryptoměnové léto bude super

0
PŘEHLED TRHU - Altcoiny zase pumpují! Kryptoměnové léto bude super

„Už, už se zdálo, že toto léto bude nudné a bez pohybů… a pak to přišlo.“

Altcoiny v posledních dnech stále více překvapují. Ethereum se tlačí na klíčovou hladinu 250 $, XRP po 10% pumpě na chvíli překonalo v kapitalizaci Tether a Cardano po nedávném prohlášení spolupráce nepřestává pumpovat. I Dogecoin dnes překvapil masivní pumpou a na coinmarketcapu najdete množství dalších kryptoměn, které jsou v dvouciferných zelených číslech.

Začíná druhá letošní altcoinová sezóna, nebo se pouze tradeři nudí? To jsme rozebrali včera na našem streamu:

ANALÝZA – Propad Bitcoinu zpět na 4 000 USD! – A proč ne?

Bitcoin – Mírný pokles a třetí nižší high

Takže… po dvou měsících nudy tu konečně máme nějaké pohyby. To se však netýká Bitcoinu, který nadále vykresluje rovnou čáru a za posledních 24 hodin se nepohnul ani o jedno procento. Z dlouhodobého hlediska hodnota Bitcoinu pomaličku klesá a akumulační fáze pokračuje.

Bitcoin downtrend graf

Bitcoin na daily timeframu

Bitcoin se nadále drží nad hladinou 9000 $ a aktuálně se obchoduje za 9300 $. Včera vytvořil nové lokální high o stovku výše a odrazil se od střednědobé klesající trendline. Jde už o třetí nižší high a na daily timeframu se tak Bitcoin pomaličku dostává do downtrendu.

Krypto lamy si myslí, že Bitcoin padne! Je čas nakupovat?

Ethereum – Stále nadějné, ale překoná klíčovou rezistenci?

Přejděme tedy k altcoinům. Ethereum je s kapitalizací více než 27 miliard dolarů největší alternativní kryptoměna, avšak zatím se probíhající altcoinové rallye moc nezúčastnila. Za posledních 24 hodin jsme zaznamenali růst o téměř tři procenta a dnes se obchoduje za 240-245 dolarů.

Ethereum graf denně

Ethereum daily graf – Těsně pod klíčovou rezistencí

To je docela slušná cena, ale problémem Etherea je, že ho čeká klíčová rezistence v intervalu 250-255 $. Tuto hladinu ether naposledy na chvíli překonal v únoru, ale koronavirus zmařil naděje na další bullrun. Jak jsme zmínili včera na streamu, Ethereum překonáním klíčové rezistence vstoupí do uptrendu. Budeme ho tedy pozorně sledovat. Do bullmarketu nám zbývá necelých 5 %!

ETH / BTC flippening je z 53 % hotový a roste! Tvrdí to tento index

Cardano – Silné fundamenty pumpují cenu

Měli jste před týdnem nakoupené Cardano? Pokud ano, gratulujeme ke krásnému výdělku. ADA totiž v minulých dnech ohlásila spolupráci s Coinbase a cenu tohoto altcoinu to krásně vystřelilo. ADA se na současných hodnotách neobchodovala celé roky. Je čas prodávat?

cardano daily grafCardano (ADA) na daily grafu – Rekordní pumpa po ohlášení spolupráce s Coinbase

Těžko říct. HYPE kolem tohoto coinu byl v posledních dnech obrovský, ale při pohledu na dnešní svíci se zdá, že už pomalu utichá. Přece jen 25 % za jeden den je opravdu extrémní číslo a mnoho obchodníků to donutilo výrazně zredukovat své pozice.

Na Cardano jsme se nedávno podívali i v technické analýze.
Klikněte zde a přečtěte si ji.

Dogecoin – Trending na TikTok a 50% pumpa

Nakonec ještě zmíníme nejvtipnější kryptoměnu na trhu – Dogecoin. Ten dnes vypumpoval o 50 % díky virové kampani #dogecointiktokchallange na čínské sociální síti TikTok. Tento hashtag již vidělo více než půl milionu lidí a samozřejmě, že reakce trhu na sebe nenechala dlouho čekat.

Situaci dokonce komentoval i @dogecoin Twitter účet:

Buďte při nákupu této kryptoměny opatrní. Podobné pumpy nikdy netrvají moc dlouho. Investujte pouze peníze, které si můžete dovolit ztratit! Celou situaci jsme podrobněji rozebrali v našem článku: 50% pumpa Dogecoinu! Co se to děje? A je důvod ještě nakupovat?

Myslíte si, že začíná druhá letošní altseason? Pokud ano, hlasovat můžete kliknutím na LOVE smajlíka <3

avatar
  Subscribe  
Upozornit na